pierwszy dzien pracy

Pierwszy tydzień pracy  

Pierwszy dzień nowej pracy jest jak pierwszy dzień w nowej szkole. Mam zestaw pięknych długopisów, nowe notesy i nowych kolegów, których się boję. 

Jest też mniej więcej podobnie nieproduktywny, bo nie mam pojęcia co i jak i kto ma jak na imię, więc ciężko się za cokolwiek zabrać. Wieczne zapoznania, hello how are you, gdzie jest wc, gdzie się robi herbatę. Osiem godzin takich pytań męczy.  

Muszę brać prysznic wieczorem, bo wychodzę teraz godzinę wcześniej niż w poprzedniej pracy. Moim największym szczęściem jest kiedy nie myję włosów przez dwa dni i wciąż wyglądają porządnie. 

Postanowiłam być zorganizowana. Wszystkie maile chowam w folderach, nie trzymam w szufladach niczego poza niezbędnym do pracy minimum czyli kolorowe karteczki i porządne ołówki, wszystko moje, przyniesione z domu, bo muszę pracować na porządnych artykułach papierniczych. Szuflady trzymam też w ryzach, bo nie wiem jeszcze czy mi się spodoba i wolę nie mieć dużo do zabierania. 

 

Trzeciego dnia wcale nie chcę już być w pracy. Mniej więcej po trzech dniach na studiach czułam się bardzo podobnie i chciałam wyjechać z Glasgow. To chyba u mnie naturalne uczucie. Wydaje mi się, że to nie moje miejsce, bo nic mnie jeszcze nie trzyma. Mam ochotę naskarżyć staremu szefowi na wszystko co jest inne i wrócić do domu pod kocyk. 

Z Glasgow nie wyjechałam i spędziłam tam jedne z najlepszych momentów w życiu. A zatem poczekajmy. 

 

 

W metrze czytam książki nawet w ścisku. Chyba, że robi się ekstremalny. Rano zazwyczaj wsiadam dopiero do trzeciego czy czwartego pociągu, ale właściwie na każdej kolejnej stacji robi się nieco luźniej. 

Również trzeciego dnia po raz pierwszy ktoś mówi, że mam ładną sukienkę. Niestety nie wiem jak nazywa się koleżanka. Chyba na E. Albo na M. W końcu okazuje się, że na I. To jest też dzień, kiedy robię pierwszą sprzedaż. Nieźle. 

Pub jest w czwartki jak za czasów uniwerka. W czwartek wszystko w goóle zaczyna się układać lepiej, zaczynam wiedzieć kto ma jak na imię i robię bardziej konkretne rzeczy. W końcu pracuję nad czymś prawdziwym. Niektóre rzeczy wciąż jeszcze troszkę smucą, bo są inne. Niektóre z tego samego powodu zaczynają cieszyć. 

Wychodząc do domu w piątek cieszę się, że tydzień z głowy. W niedzielę wieczór nie jest mi jednak źle, że jutro zaczynamy od nowa. A to przecież najważniejsze. 

 • Do boju <3!

 • Zazdroszcze nowych ołówków wlasnego biurka i szuflady, nowa praca brzmi dobrze, powodzenia!

 • Super, trzymam kciuki – oby tak dalej! :))

 • Oby tak dalej, powodzenia!

 • W czwartek mam swój pierwszy dzień w nowej pracy, pierwszej biurowej pracy… Może nie ucieknę z płaczem

 • Fajnie się czyta o takich początkach 🙂 Lubię je, bardzo je lubię.

 • Ooo, to jest to całkiem ładne wydanie Lema z Wydawnictwa Literackiego 😀 Całkiem całkiem okładka, szkoda że klejona i jeszcze z za małymi marginesami.
  Nie lubię pierwszych dni nigdzie, zawsze coś zepsuję i przytłacza mnie ilość bodźców. A jeżeli o coś nie zapytam pierwszego dnia, to potem już mi głupio. Przez to kiedyś przez cały okres chodzenia do pracy nie używałam mikrofali, bo na początku zapomniałam się zapytać jak to ustrojstwo działa 😛 Powodzenia!

 • Agata Królak

  Ja właśnie też zaczęłam dwa tygodnie temu swoją pierwszą pracę… I bardzo mnie cieszy, że to normalne, iż pierwsze dni trwają pod hasłem „o nie, zabierzcie mnie stąd, ja tu nie pasuję”. Trzymam kciuki!

 • W czwartek też zaczynam nową pracę. Zmiany są przecież dobre, nie? 😉

 • MisiaQ1234 .

  Czytam i usmiecham się do siebie bo temat jest mi obecnie bardzo bliski-po 5 latach zmieniłam pracę i to na zupełnie nową branżę. Zaczął się właśnie 3 tydzień, ale nadal wszystko jest nowe, inne. Ale najważniejsze że chce tam wracać każdego dnia 🙂

 • Kinga Długosz

  heh, właśnie zaczęłam pierwszy dzień w pracy i czuję się podobnie, dużo imion nowych rzeczy i zazdroszczę ludziom tego że są zgrani, znają się i wiedzą co i jak, mam nadzieję że szybko stanę się częścią tego galimtiasu, bo narazie czuję się jak OBCY:)

 • Przybijam piątkę. Dziś pierwszy raz się nie zgubiłam, idąc do mojego działu.

 • Życiowy cel: nie musieć nastawiać budzika i kochać poniedziałki 🙂
  Mnie niedługo też to czeka.
  Powodzenia!

Loading..