Podcasty

Korespondencja z Londynu to podcast o życiu w Wielkiej Brytanii z perspektywy osoby, która przeprowadziła się tam w 2006 roku. Zależy mi na tym, żeby kontrować nieco sensacyjne doniesienia i mroczne wizje emigracji kreowane często przez media. Odcinki dzielą się na rozmowy z gośćmi oraz moje własne. Rozmawiamy o wszystkim, od polityki, gospodarki i kultury po życie codzienne. Jest o królowej i o papierze toaletowym.

Słuchaj na ulubionej platformie

Odcinek 3
Opinią, którą często czytam w internetowym komentarzach, jest rzekoma obłudność poddanych Jej Królewskiej Mości. Przyglądamy się zatem, dlaczego Polak może tak sądzić i jakie wyłaniają się tu różnice kulturowe.Moimi gościnami są Aśka Kaszuba i dr Joanna Kołak.
Odcinek 2
Porzućcie wszelką nadzieję, czyli przeprawy z Biurem Paszportowym Jej Królewskiej Mości.O niespodziankach, które czekają człowieka u wrót piekła, czyli kiedy otrzymawszy obywatelstwo brytyjskie, próbuje dostać również pierwszy paszport. Inspirowane historią moją oraz dramatycznymi artykułami w brytyjskiej prasie.
Odcinek 1
To pytanie jest w rozmowach ze znajomymi z Polski niemal tak częste jak z Brytyjczykami “how are you?”. A jednocześnie mnóstwo osób wydaje się nie rozumieć, co dla nich jako dla osób z Unii Europejskiej oznacza praktycznie Brexit. Rozmawiamy o tym z moimi gościnami, Olgą Luterek oraz Kat Terek.
Scroll to Top