vintage dress, cardigan knitted by my Mum, ASOS heels, Primark headband

Photos by Ell and me

W Woking podoba mi się w sumie tylko Kanał ( był na tylu zdjęciach, że można chyba uznać go za drugiego bohatera tego bloga). Przy odpowiedniej pogodzie wygląda jak wyblakłe reprodukcje, które wisiały u babci na działce, a nawet w mieszkaniu w głębokich latach dziewięćdziesiątych. To moje kolejne magdalenki, od razu przypominają się działkowe eskapady na żaby i huśtawki i wszystkie chwile spędzone w wieku pacholęcym u babci.
Teraz babcia mieszka gdzie indziej, działka dawno sprzedana, a żaby wyzdychały (zresztą życzyłabym powodzenia w łapaniu żab w takich buciorach), ale za to jest trójwymiarowy landszafcik do pomykania.

English: The channel in Woking is pretty much the only thing I like about this town. As you can see it features on most of the photos recently. In a good weather it looks like the faded landscapes in the old pictures my Grandma used to have in her allotment garden house (which was pretty big and amazing) and in her flat as well (but not as many). The channel is yet another madelaine that makes me go back to the times spent chasing frogs and playing on a swing and all those moments in the early childhood spent with my Grandma.
Now she lives somewhere else, the allotment has been sold ages ago (and I would not chase frogs in these heels anywaym right?) but these landscapes got better. Now they’re in 3D.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

17 thoughts on “Landschaft”

    1. Więm co się za tym kryje, brak odwagi, zbyt duże poświęcenie, znam to. Ciężko mi jest to określić, bo tylko mf3wi, a ja słucham. Mf3wi o tym co by zrobił, a nic nie robi. A jak u Ciebie- dozekcałaś się w końcu? Pozdrawiam gorąco

  1. Och, jesteś taka ładna i wyjątkowa, masz przepiękne ciuszki, w których wyglądasz wprost magicznie, swój własny, fajny styl, stałą pracę, poradziłaś sobie sama w obcym kraju, a do tego prowadzisz jednego z najlepszych, najbardziej klimatycznych blogów jakie znam – i jak ja się mam biedna powstrzymać od zazdrości? :< A oprócz tego to zakochałam się w tej opasce na włosy! 😀

    1. I teraz wygląda, jakbym sama sobie komentarz pisała 😉 Dziękuję za miłe słowa. Nie ma raczej wielu rzeczy, których można mi zazdrościć, ale mi miło 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top