gdańsk zwiedzanie

Jeśli myślicie o wyprawie do Gdańska, to pakujcie się w pociąg/samolot/samochód i jedźcie teraz. Miasta najpiękniej wyglądają pod koniec i na początku roku. Bez turystów, bez tłumów, z ilością przypadkowych przechodniów ograniczoną do minimum. Rodzinny Gdańsk jest w mojej świadomościmroczny i majestatyczny, oczywistym jest zatem, że najpiękniej mu kiedy się ściemnia lub w posępny, zachmurzony dzień. Albo nocą, kiedy światła na Długim Pobrzeżu odbijają się w Motławie. Ale to już zupełnie inna historia…

W ogóle zaczynam preferować jesienno-zimowe urlopy. Moje włosy pod czapką lub kapeluszem wyglądają lepiej, szaliki i płaszcze są romantyczne i fotogeniczne, a masa warstw na człowieku zakrywa mankamenty sylwetki. W takich okolicznościach robi się aż miło na duchu, kiedy wspominam pot spływający z każdego centymetra ciała podczas wakacji na Rodos. I spaloną słońcem twarz, i niemożliwość wykonania normalnego makijażu, i uczulenie na opalanie, i wieczne wciąganie brzucha…Nawet plaża wydaje się bardziej przyjazna w pochmurny dzień.

Nie wierzę w większość przesądów (chociaż do niektórych się stosuję…), ale ten o całym roku będącym takim jak pierwszy stycznia wydaje mi się przyjemny. Mam nadzieję, że jak najczęściej będę mogła pisać o najlepszym czasie do zwiedzania różnorakich miejsc.

Szczęśliwego Nowego Roku. Cmok.

// płaszcz i szalik z second handu, czapka autorstwa Mamy, buty Topshop //

zdjęcia Anna i Agiszon


gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie
gdańsk zwiedzanie

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top