Według przeprowadzonej w styczniu ankiety na temat bloga, wpisy z polecanymi linkami są czymś co dużą część z Was interesuje. Dzisiaj zatem pierwsza próba w tym temacie. W internecie zachwyca mnie całkiem sporo rzeczy, ale do tej pory zawsze ociągałam się z ich polecaniem, a potem pojawiały się w podobnym wpisie u kogoś innego i było mi głupio pisać o tym samym. Czego możecie się spodziewać? No, jak zwykle. Psychopatycznych morderców i puchatych zwierzątek, koronkowych ubrań i dinozaurów. A zatem do dzieła.

Najlepsza strona świata

Zooborns. I kropka. Nie ma takiego smuteczka, na który nie pomogłyby zdjęcia małych zwierzątek. Obczajcie tapirzątka, małe okapi, puchate pisklaki i setki innych. Zooborns prezentują zdjęcia zwierzęcych niemowląt z ogrodów zoologicznych z całego świata. Zwykle siedzę przed ekranem i co chwila pokrzykuję 'O RETY’ albo 'JAKI KOCHANY’ albo 'MÓJ CI ON’. Tylko małpiątek nie lubię. Fuj.

Sztuka i historia

Brzydkie renesansowe dzieci – Co prawda nie tylko renesansowe, bo również średniowieczne, antyczne i barokowe. Na tym tumblrze godzinami podziwiać możemy dzieła sztuki przedstawiające dzieci, które niezbyt wybitnym w sumie artystom wyszły. Albo robią coś niezwykle dziwnego i niezręcznego. Albo tak zwyczajnie i po ludzku są brzydkie.

Zdjęcia modernizowanego XIX-wiecznego Paryża. Dużo piękna i majestatu, mało człowieka.

Moda

FALL 2014 READY-TO-WEAR Burberry Prorsum – moja ulubiona kolekcja z tegorocznych Fashion Weeków. Trochę w niej potarganego hipisa, trochę błotnej nimfy, trochę miejskiego partyzanta. Nosiłabym.

Krótki film o tym jak social media zmieniają modę. Nic specjalnie odkrywczego, ale ciekawe, a Tommy Hilfiger wydaje sie sympatyczny.

Sesja Kasi Smutniak we włoskim Elle – czasem i na Pudelku można znaleźć wartościowy content. Ta sesja jest cudnie naturalna i prezentowane są w niej dorodne kury i króliki. What’s not to like?

Styl Życia

Chcielibyście mieszkać na barce? Autorka bloga odwiedziła znajomą mieszkającą na londyńskim kanale. Dla mnie bardzo ciekawe, bo takie barki cumują obok mojego domu.

Wiedzieliście jak jeść sushi? Ja nie.

Stereotypowa mapa londyńskiego metra, czyli gdzie mieszkają studenty, narkomany czy yuppiesy, gdzie jest piekło na ziemi i gdzie umierają Twoje marzenia. Zabawne. Autor i pochodzenie niewiadome.

Pisarze i kryzys czyli w Wielkiej Brytanii nie da się już wyżyć z pisania. Podobno.

Kreatywnie

Incredibox czyli zrób sobie muzykę. Wciąga. A potem 'moje’ kawałki chodzą mi po głowie przez cały dzień.

Czekam na Wasze opinie, a jeszcze bardziej na linki polecane przez Was. Może pojawią się w kolejnym wpisie. A na zdjęciach nocne Notting Hill. Miłego wieczoru!

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top