Riennahera

Riennahera

Psychopatyczne atrakcje turystyczne : Mudchute Farm w Londynie

Zawsze pociągał mnie turpizm. Najpiękniejszym miejscem w mieście jest dla mnie to miejsce, z którego miasto wygląda na wymarłe. W Glasgow przepiękny widok rozciąga się z Necropolis, wszystko dookoła ma taki postapokaliptyczny rys. Majestatyczne budynki będące świadectwem dawnej świetności miasta pokryte są grubą warstwą brudu i widać dokładnie, że od wielu dekad nikt nie okazywał im miłości. W Gdańsku jest coś smutnego w wielkich przestrzeniach stoczni, opustoszałych za każdym razem kiedy mam okazję się im przyglądać. Z radością ogłaszam, że znalazłam takie miejsce w Londynie.

Oto przechadzasz się między zagrodami, spoglądasz w oczy owcom i alpakom, lamom i kozom, świniom i kogutom. Jesteś Ty, one i garstka innych ocalałych. A potem odwracasz głowę w stronę wymarłego miasta, widzisz jak zarasta trawą. Przyszłość nie należy do szklanych wieżowców, akcji, obligacji, bankierów i giełd. Ostoją ludzkości jest farma lam i alpak. Bądź człowiekiem – zapodaj marchewkę.

Jeśli moja interpretacja wydaje Ci się zbyt przygnębiająca, zawsze możesz spojrzeć ku miastu z nadzieją. Może być Twoim początkiem, a nie końcem. I pomyślisz „tu na razie jest ściernisko, ale będzie City of London i ludzie sukcesu będą wciągać białe kreski”. Dla mnie wizja przyszłości jako królestwa lam jest jednak bardziej radosna.

|bluza: GAP| czapka: dzieło Mamy|płaszcz, buty i spodnie: Topshop| kiziak: H&M |

Psychopatyczne Atrakcje Turystyczne to cykl pokazujący londyńskie ciekawostki, które uważam za punkty obowiązkowe dla kogoś, kto pragnie poczuć prawdziwego ducha miasta. Ten duch jest psychopatą.

lama londyn 2
lama londyn 5
lama londyn 6
lama londyn3
lama londyn 7
lama londyn 9
lama londyn1

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

9 thoughts on “Psychopatyczne atrakcje turystyczne : Mudchute Farm w Londynie”

 1. Stocznia niestety ma w sobie coraz mniej tego turpistycznego uroku od kiedy zaczęli na jej terenie budować osiedle. Na całe szczęście zostało jeszcze Dolne Miasto, Nowy Port, Orunia…

  Jestem fanką tego cyklu postów. Jak będę w Londynie to na pewno odwiedzę wszystkie te cudowne miejsca, o których piszesz. Czekam na więcej.

 2. pieceofsimplicity

  Moje prymitywne poczucie humoru podpowiada mi to:

  youtube.com/watch?v=HDDffK3nlNo

  I nadal podtrzymuję stwierdzenie, że lama jest jednym z najprzecudowniejszych zwierzątek na globie 😉
  Do Londynu wybieram się, wybieram i wybrać nie mogę, więc pewnie prędko angielskich alpaków nie poznam 😉

 3. A propos turpistycznego uroku, pomyśl, że można pracować na terenie Kombinatu w Nowej Hucie… Tyle wygrać <3 😀

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top