Picture of Riennahera

Riennahera

Psychopatyczne atrakcje turystyczne : Mudchute Farm w Londynie

Zawsze pociągał mnie turpizm. Najpiękniejszym miejscem w mieście jest dla mnie to miejsce, z którego miasto wygląda na wymarłe. W Glasgow przepiękny widok rozciąga się z Necropolis, wszystko dookoła ma taki postapokaliptyczny rys. Majestatyczne budynki będące świadectwem dawnej świetności miasta pokryte są grubą warstwą brudu i widać dokładnie, że od wielu dekad nikt nie okazywał im miłości. W Gdańsku jest coś smutnego w wielkich przestrzeniach stoczni, opustoszałych za każdym razem kiedy mam okazję się im przyglądać. Z radością ogłaszam, że znalazłam takie miejsce w Londynie.

Oto przechadzasz się między zagrodami, spoglądasz w oczy owcom i alpakom, lamom i kozom, świniom i kogutom. Jesteś Ty, one i garstka innych ocalałych. A potem odwracasz głowę w stronę wymarłego miasta, widzisz jak zarasta trawą. Przyszłość nie należy do szklanych wieżowców, akcji, obligacji, bankierów i giełd. Ostoją ludzkości jest farma lam i alpak. Bądź człowiekiem – zapodaj marchewkę.

Jeśli moja interpretacja wydaje Ci się zbyt przygnębiająca, zawsze możesz spojrzeć ku miastu z nadzieją. Może być Twoim początkiem, a nie końcem. I pomyślisz „tu na razie jest ściernisko, ale będzie City of London i ludzie sukcesu będą wciągać białe kreski”. Dla mnie wizja przyszłości jako królestwa lam jest jednak bardziej radosna.

|bluza: GAP| czapka: dzieło Mamy|płaszcz, buty i spodnie: Topshop| kiziak: H&M |

Psychopatyczne Atrakcje Turystyczne to cykl pokazujący londyńskie ciekawostki, które uważam za punkty obowiązkowe dla kogoś, kto pragnie poczuć prawdziwego ducha miasta. Ten duch jest psychopatą.

lama londyn 2
lama londyn 5
lama londyn 6
lama londyn3
lama londyn 7
lama londyn 9
lama londyn1

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top