W ankietach zawsze wzrusza mnie, jak użytkownicy dają jasną odpowiedź na wszelkie rozterki. Te wszystkie odpowiedzi typu “nie lubię czytać o serialach” i “pisz więcej o serialach”. Polecane linki były jednym z tych wywołujących kontrowersje tematów, jednak większość osób życzyła sobie ich powrotu. Zatem powracają.

W tym miesiącu umarł Lord Snowden, były mąż księżniczki Małgorzaty, nieżyjącej już siostry królowej. Wiem, że linki z Daily Mail to zło, ale zamieścili taki piękny zbiór zdjęć jego autorstwa, że nie mogłam się oprzeć. Według plotek Małgorzata wyszła za niego na złość Peterowi Townsendowi, ale ja tam nie wiem, zdjęcia wyrażają jak dla mnie ciepło i miłość. W ogóle na wszystkich zdjęciach rodzina królewska uśmiecha się do niego tak, że od razu widać, że fajny był z niego koleżka.
No i jak nie wyjść za mężczyznę, który potrafi Cię TAK sfotografować?

lordsnowden

Dla odmiany od dworskich klimatów, rosyjski rybak zamieszcza na twitterze zdjęcia ryb, na które natrafia na morzu. Zaprawdę, są w wodzie ryby, o których nie śniło się filozofom.
Tę poniżej nazwałabym Bamboszka i bardzo bym ją kochała.

C1r5sGaXgAANI6S

Jeśli macie ochotę poczuć nagły przypływ FOMO, z pomocą przyjdzie ten artykuł na temat najciekawszych premier roku w londyńskich teatrach. Mam bilety tylko na jeden ze spektakli, więc nawet nie zaglądam już do artykułu, gdyż robi mi się niedobrze z emocji.

Maja Lulek jest cudownie uzdolnioną rysowniczką i praktycznie każdy jej rysunek wywołuje u mnie podziw, zazdrość, płacz, znowu podziw, wściekłość, wzruszenie. Ale swoim cyklem z elfami ubranymi we współczesne boho-hipsterskie ciuszki (i piżamę) zdobyła moje serce na wyłączność. Przede wszystkim dlatego, że moje własne pisarskie aspiracje powiązane są z elfami we współczesnych ciuszkach, a nawet w piżamach. Od dawna miałam w głowie całą scenę, w której główną rolę gra piżama i moje ulubione czekoladowe płatki Coco Pops (jeśli ktoś oczekuje po mnie ambitnej literatury, to bardzo mi przykro, bo właśnie o elfach w piżamie jedzących Coco Popsy pragnę pisać najbardziej). Kiedy będę obrzydliwie bogata, zlecę Mai Lulek sportretowanie wszystkich moich bohaterów. WSZYSTKICH. Póki co mam ich jakoś ponad czterdziestu. Maja będzie miała za co jeść przez wiele lat.

elfymai1
elfymai2

Facebookowa strona Bloshka jest bogatym źródłem ilustracji dotyczących mody minionych epok. Nie polecam, jeśli brakuje Wam miejsca na dysku, bo ja zapisałam z milion ilustracji.

W końcu ktoś mądry napisał artykuł o tym, że bycie coraz bardziej produktywnym jest bez sensu. Podpisuję się pod tym każdą kończyną, która zwisa mi spod koca.

Kilka miesięcy temu miałam zły nastrój i czułam się brzydka i gruba. Już nie pamiętam na pewno, ale zakładam, że znowu na jakichś zdjęciach nie wyszłam jak myślę, że wyglądam (czyli jak Anja Rubik albo Keira Knightley, zależnie od dnia), tylko jak naprawdę wyglądam. Wpisałam wtedy w google hasło “how to dress apple shape” i znalazłam taki niezbyt ładny wizualnie wpis sprzed kilku lat o zasadach ubierania się dla jabłek. Ale rety, zrobił mi na głowę, samopoczucie i styl wspaniale. Autorka podzieliła się garścią rad, zamieściła też garść zdjęć (niektóre są trochę czerstwe, ale chodzi o ogólny przekaz). Głupio mi pisać, że tekst znaleziony w google zmienił moje życie, ale od tamtej pory wszystkie ubrania, które kupuję, zestawiam i noszę, podkreślają moje zalety. Nie będę mieć tyciej talii, drobnych bioder i ramion, ale mam na przykład super nogi. Zakrywam co trzeba i odsłaniam co trzeba. I rzadko czuję się brzydko w swoich ubraniach.

Kilka z moich ulubionych rad:
The bigger the purse, the smaller the stomach.
The bigger the hat, the smaller the stomach.
No matter how skinny you get, you’ll always be an apple. It’s your body. Learn to love it.

Na zakończenie powrócę do tematu ankiety. Wypełniliście ich 900. Tak. DZIEWIĘĆSET. A ja wszystkie przeczytałam. Każdą jedną. Jeśli ktoś ma wciąż ochotę dołożyć swoje trzy grosze (albo trzy dyszki, albo trzy stówki, kto bogatemu zabroni), to ma czas do niedzieli.

Cmok-cmok.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

17 thoughts on “Siedmiu wspaniałych czyli ciekawe linki #9”

   1. Co do tego patrzenia dobrze z oczu, to ja bym nie była taka pewna, miałam problem z rozszyfrowaniem gdzie dokładnie one są! 😉

   2. Chociaż przyznaję, że jak się pomyśli, że ma na imię Bamboszka to już nie jest aż taka straszna :>

 1. „The bigger the purse, the smaller the stomach.”

  W pierwszej chwili miałam wrażenie, że chodzi o pojemną sakiewkę z pieniędzmi i nie mogłam zrozumieć, czemu ma się przekładać na mały brzuch 😉

 2. Dzięki tobie pierwszy raz udało mi się znaleźć i polajkować jakiegoś zdolnego rysownika przed moimi znajomymi ze szkoły plastycznej – można się śmiać, ale oni są naprawdę mocni, jakiekolwiek ładne obrazki nie wpadłyby mi w oko, moi znajomi ich autora znają, obserwują od stu lat i chodzą z nim na piwo co piątek.

 3. Masz absolutną rację, tak nie wychodzi na zdjęciach nieszczęśliwa mężatka.

  Bamboszka super, takie zębiska na pewno potrzebują mięcha XD Ma fajne oko, jak jakiś kamień półszlachetny.
  Ja bym bardzo kochała Blobfisch. Marzy mi się akwarium wielkie jak pokój z systemem powodującym takie ciśnienie, żeby jej się zdrowo żyło, bo to rybka głębinowa.

  Te elfy wyglądają we wcieleniu współczesności bardzo uroczo, choć w moich wyobrażeniach najbardziej do twarzy tej rasie z łukiem w łapie… Ale to dobry pomysł, chyba tego jeszcze nie było. Uszy jednak bym podniosła. Takie oklapnięte, smutno wyglądają.
  Na poleconą stronę weszłam i… na całe szczęście mam jeszcze dysk zewnętrzny 😀

  Keira Knightley jeszcze od bidy ujdzie, ale jakby nagle zaczęła wyglądać jak Rubik, popadłabym w kompleksy. Ona jest brzydka… -_-

  Ja, gdy stwierdziłam, że mam jakieś ale do mojej figury, wzięłam się za sport. Teraz podoba mi się we mnie wszystko ;]

  1. Sport super, ale nawet jak miałam 18 lat i ważyłam 49kg, to w talii miałam 70cm. Nigdy nie będę mieć malutkiej talii i tyle. Jak się odpowiednio ubieram to nie widać.

 4. Te ryby! ale najlepsze jest to, ze jak się przewinie ten profil na instagramie to można zobaczyć, że wcześniej autor wrzucał zdjęcia pięknych krajobrazów. Kontrast do tych dziwolągów tak bardzo!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top