Siedmiu wspaniałych #10 – blogi, które czytacie

Wśród pytań w mojej ankiecie znalazło się też to jakie blogi czytacie. Dzisiaj wyniki.

Nie było specjalnych zaskoczeń wśród tych pojawiających się najczęściej. Zdecydowaną większość z nich też czytam. To doborowe towarzystwo, miło mi widzieć, że zajmuję w Waszym internecie miejsce obok tych właśnie osób. Zaskoczyło mnie, że spośród dwudziestu najczęściej polecanych osób, znakomitą większość znam osobiście, a spośród tych, co znam osobiście, większość określiłabym mianem całkiem bliskich znajomych. Blogosfera, mimo że się rozrasta, w zasadzie pozostaje całkiem małym środowiskiem.

Lećmy zatem z blogami!

Zwierz Popkulturalny – Kasia Czajka absolutnie wymiotła, miała prawie dwa razy tyle wzmianek, co kolejna osoba na liście. Cieszy mnie to ogromnie, bo Kasia uprawia takie blogowanie, do którego aspiruję. Pisze o tym, na co ma ochotę. Zbudowała wspaniałą społeczność. Przyciąga tłumy na spotkaniach na żywo. Pojawia się w telewizji, radio i na konwentach. A jednocześnie ma życie i pracę poza blogiem. Poza tym Kasia jest chyba moją najlepszą blogową koleżanką. Z nikim nie rozmawia się tak wspaniale o dworze burgundzkim i polityce jak z nią.

Styledigger – Drugą najczęściej wymienianą osobą była Asia Glogaza. Asia była jedną z blogerek, które zainspirowały mnie do założenia tego bloga, po tym jak przeczytałam artykuł o szafiarkach w Wysokich Obcasach. Od tamtego czasu zmieniła profil bloga i stworzyła własną markę piżam. Jest przemiłą i powszechnie lubianą osobą, która odniosła duży sukces i jest moim kolejnym blogowym autorytetem. Tym milej znaleźć się w jej towarzystwie.

Wyrwane z kontekstu– Zaraz za Styledigger znalazła się Joanna Pachla. Jej blog ma jakieś totalnie kosmiczne zasięgi i czuję się przy Pachli jak mała płotka.

Stay Fly– Jedyny mężczyzna w pierwszej siódemce i człowiek, za którego język literacki można ręczyć głową. Nawet jeśli pisze o pizzy. Janek po prostu fajny ziom.

Venila– Jedna z najpiękniejszych kobiet, jakie znam. Jeśli nie najpiękniejsza. Przeżyła tyle mojego marudzenia, że należy jej się złota korona. Będzie też najpiękniejszą matką blogosfery.

Szafa Sztywniary– Królowa szafiarek była tylko jedna. Nawet jeśli teraz więcej u niej o szafach i szafkach dosłownie, zamiast w przenośni.

Adamant Wanderer – Do Uli mam specjalną sympatię, już ona wie dlaczego i nie potrzeba słów. Z niecierpliwością czekam jej kolejnej wizyty w Londynie. Ula to osoba, której można zazdrościć odwagi, pracowitości i umiejętności robienia zdjęć. Dla mnie są absolutnie najpiękniejszymi w całej blogosferze.

blogi
zdjęcie: Paweł Wyszomirski dla Blog Forum Gdańsk

Blogi wspomniane więcej niż raz ( kolejność zgodna z ilością wzmianek)

5 i więcej wzmianek:
Tattwa
Mysza Movie
MDCB
Volantification
Paweł Opydo
Segritta
Jason Hunt
Andrzej Tucholski
Ubieram się klasycznie

Pozostałe:
Janina Daily, Halo Ziemia, Paweł Bielecki, Malvina Pe, Make Life Easier, Simplicite, Jak Oszczędzać Pieniądze, Blimsien, Tekstualna, krotkiporadnik.pl, Catus Geekus, Aniamaluje, hania.es, Pani Swojego Czasu, Panna Lemoniada, I saw the pictures, martapisze.pl, nishka.pl, simplife.pl, tasteaway, Ichabod, Gonciarz, Podroze Dziewczyny Splukanej, Soie, Pokolenie Ikea , grubaiszczesliwa, What Anna Wears, Sanna’s Land of Illusion, Black dresses, Travelicious, fabjulus.pl

 

Zostawiam Was z długą listą do lektury. Cmok.

 • Klaudia Ślusarczyk

  Brakuje Galantej lali i porcelana blog

  • Nie brakuje, po prostu znalazły się na liście kolejnych 100+ blogów wymienionych raz 🙂

 • Kama92

  Jestem zawiedziona bo 3/4 tych bloggerow przebija ktos taki jak KOBUS ( https://www.facebook.com/mkobuscom/ ). Wszyscy fajnie pisza, ale nic nie wnosza, a ten facet bez owijania w bawelne przedstawia realia swiata i relacji miedzy ludzmi. Pewnie to kwestia czasu az zacznie pojawiac sie w rankingach ale poki co zostawiam was z jego lektorami (: Caluski dla wszystkich Elfow :*:*:*

  http://www.blog.mkobus.com

  • Kobus, który spamuje po wszystkich blogach i fanpage’ach. Sweet.

   • Tak żem czuł 😀

   • Be Wu

    Chciałam przeczytać choć jeden tekst, żeby wyrobić sobie opinię. Nie pomogło zasłonięcie roznegliżowanej Pani dłonią- to piekło feministki i feministy.
    Co do listy, to dzięki za przypomnienie o Venili. Zniknęła z mojego radaru na zbyt długo.

    • Przeczytałaś tekst? propsy, ja się zatrzymałam na gołej klacie, rzuciłam okiem na pierwsze zdania dwóch statusów i wyszło mi, że to blog o dupach, cyckach i ruchaniu 😀

     • Też zajrzałam “skuszona” Waszą rozmową i mam wrażenie, że ten pan chce iść w kierunku, który x lat temu porzucił Kominek. Coś nie lubię 😉

     • Kama92

      Szczerze współczuje, bo facet właśnie nie pisze o ruchaniu, a głębokich relacjach i psychologi, a do tego zgarnia wyróżnienia, których nie dostają inni. To o czymś świadczy. Oceniacie po okładce, ale to wasza strata elfki (:

     • Oceniamy po tym, że to kolejny, trzeci czy czwarty spam na moim blogu i fanpage’u w ciągu ostatniego roku, wszystkie wyglądają tak samo i są z fikcyjnych kont.

 • Znaleźć się w kategorii “Pozostałych” również jest miłe 😉

 • migi

  A gdzie Pierogi Pruskie, W krainie deszczowców, Dublinia?

  • Jak wspomniałam we wcześniejszym komentarzu, wymieniłam blogi wspomniane więcej niż raz.

  • Pozdrawia Dublinia 🙂

 • O nie! Nowe, fajne blogi, które koniecznie muszę ogarnąć + sesja, to nie wróży niczego dobrego D:

 • O ja! Miło mi się zrobiło, tym bardziej, że od pół roku nie pisałam, bo nie byłam w stanie. Kochanych ludzi tu masz, Rien! 🙂

 • Ula

  Pracowita? Chyba Ty!
  Yaay fajnie, że czytają nas te same osoby, o czym zresztą przekonałam się już przy mojej ankiecie 🙂

 • Joanna Ryfka

  Przyleciałam tu sprawdzić, czemu zawdzięczam ten nagły desant z Twojego bloga, i moja niedziela właśnie stała się jeszcze lepsza 🙂 Dzięki wielkie! I ściskam wszystkie riennahero-ryfkowe czytelniczki 🙂

 • ScarletMorgana

  Poszerzyłaś moją listę czytelniczą 😉

  wdrodzedonikad.blogspot.com

 • Tyle dobrego, a ja widać ignorantka i kojarzę tylko pojedyncze… To zupełnie inny zakątek blogosfery niż ten, w który się zbłąkałam i chyba będziesz dla mnie takim mostem do innego świata 😉

 • No właśnie. Wcale te internety nie są takie duże. Tzn. mam poczucie, że tutaj też ludzie łączą się w grupki o jakimś wspólnym mianowniku (światopogląd? Podejście do życia?). Czyli jeśli bardzo lubię Zwierza i Joannę i Ryfkę, to tylko kwestią czasu było, kiedy trafię na Ciebie.

Loading..