Wśród pytań w mojej ankiecie znalazło się też to jakie blogi czytacie. Dzisiaj wyniki.

Nie było specjalnych zaskoczeń wśród tych pojawiających się najczęściej. Zdecydowaną większość z nich też czytam. To doborowe towarzystwo, miło mi widzieć, że zajmuję w Waszym internecie miejsce obok tych właśnie osób. Zaskoczyło mnie, że spośród dwudziestu najczęściej polecanych osób, znakomitą większość znam osobiście, a spośród tych, co znam osobiście, większość określiłabym mianem całkiem bliskich znajomych. Blogosfera, mimo że się rozrasta, w zasadzie pozostaje całkiem małym środowiskiem.

Lećmy zatem z blogami!

Zwierz Popkulturalny – Kasia Czajka absolutnie wymiotła, miała prawie dwa razy tyle wzmianek, co kolejna osoba na liście. Cieszy mnie to ogromnie, bo Kasia uprawia takie blogowanie, do którego aspiruję. Pisze o tym, na co ma ochotę. Zbudowała wspaniałą społeczność. Przyciąga tłumy na spotkaniach na żywo. Pojawia się w telewizji, radio i na konwentach. A jednocześnie ma życie i pracę poza blogiem. Poza tym Kasia jest chyba moją najlepszą blogową koleżanką. Z nikim nie rozmawia się tak wspaniale o dworze burgundzkim i polityce jak z nią.

Styledigger – Drugą najczęściej wymienianą osobą była Asia Glogaza. Asia była jedną z blogerek, które zainspirowały mnie do założenia tego bloga, po tym jak przeczytałam artykuł o szafiarkach w Wysokich Obcasach. Od tamtego czasu zmieniła profil bloga i stworzyła własną markę piżam. Jest przemiłą i powszechnie lubianą osobą, która odniosła duży sukces i jest moim kolejnym blogowym autorytetem. Tym milej znaleźć się w jej towarzystwie.

Wyrwane z kontekstu– Zaraz za Styledigger znalazła się Joanna Pachla. Jej blog ma jakieś totalnie kosmiczne zasięgi i czuję się przy Pachli jak mała płotka.

Stay Fly– Jedyny mężczyzna w pierwszej siódemce i człowiek, za którego język literacki można ręczyć głową. Nawet jeśli pisze o pizzy. Janek po prostu fajny ziom.

Venila– Jedna z najpiękniejszych kobiet, jakie znam. Jeśli nie najpiękniejsza. Przeżyła tyle mojego marudzenia, że należy jej się złota korona. Będzie też najpiękniejszą matką blogosfery.

Szafa Sztywniary– Królowa szafiarek była tylko jedna. Nawet jeśli teraz więcej u niej o szafach i szafkach dosłownie, zamiast w przenośni.

Adamant Wanderer – Do Uli mam specjalną sympatię, już ona wie dlaczego i nie potrzeba słów. Z niecierpliwością czekam jej kolejnej wizyty w Londynie. Ula to osoba, której można zazdrościć odwagi, pracowitości i umiejętności robienia zdjęć. Dla mnie są absolutnie najpiękniejszymi w całej blogosferze.

blogi
zdjęcie: Paweł Wyszomirski dla Blog Forum Gdańsk

Blogi wspomniane więcej niż raz ( kolejność zgodna z ilością wzmianek)

5 i więcej wzmianek:
Tattwa
Mysza Movie
MDCB
Volantification
Paweł Opydo
Segritta
Jason Hunt
Andrzej Tucholski
Ubieram się klasycznie

Pozostałe:
Janina Daily, Halo Ziemia, Paweł Bielecki, Malvina Pe, Make Life Easier, Simplicite, Jak Oszczędzać Pieniądze, Blimsien, Tekstualna, krotkiporadnik.pl, Catus Geekus, Aniamaluje, hania.es, Pani Swojego Czasu, Panna Lemoniada, I saw the pictures, martapisze.pl, nishka.pl, simplife.pl, tasteaway, Ichabod, Gonciarz, Podroze Dziewczyny Splukanej, Soie, Pokolenie Ikea , grubaiszczesliwa, What Anna Wears, Sanna’s Land of Illusion, Black dresses, Travelicious, fabjulus.pl

 

Zostawiam Was z długą listą do lektury. Cmok.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

25 thoughts on “Siedmiu wspaniałych #10 – blogi, które czytacie”

   1. Chciałam przeczytać choć jeden tekst, żeby wyrobić sobie opinię. Nie pomogło zasłonięcie roznegliżowanej Pani dłonią- to piekło feministki i feministy.
    Co do listy, to dzięki za przypomnienie o Venili. Zniknęła z mojego radaru na zbyt długo.

    1. Przeczytałaś tekst? propsy, ja się zatrzymałam na gołej klacie, rzuciłam okiem na pierwsze zdania dwóch statusów i wyszło mi, że to blog o dupach, cyckach i ruchaniu 😀

     1. Szczerze współczuje, bo facet właśnie nie pisze o ruchaniu, a głębokich relacjach i psychologi, a do tego zgarnia wyróżnienia, których nie dostają inni. To o czymś świadczy. Oceniacie po okładce, ale to wasza strata elfki (:

     2. Oceniamy po tym, że to kolejny, trzeci czy czwarty spam na moim blogu i fanpage’u w ciągu ostatniego roku, wszystkie wyglądają tak samo i są z fikcyjnych kont.

 1. Pracowita? Chyba Ty!
  Yaay fajnie, że czytają nas te same osoby, o czym zresztą przekonałam się już przy mojej ankiecie 🙂

 2. Przyleciałam tu sprawdzić, czemu zawdzięczam ten nagły desant z Twojego bloga, i moja niedziela właśnie stała się jeszcze lepsza 🙂 Dzięki wielkie! I ściskam wszystkie riennahero-ryfkowe czytelniczki 🙂

 3. Tyle dobrego, a ja widać ignorantka i kojarzę tylko pojedyncze… To zupełnie inny zakątek blogosfery niż ten, w który się zbłąkałam i chyba będziesz dla mnie takim mostem do innego świata 😉

 4. No właśnie. Wcale te internety nie są takie duże. Tzn. mam poczucie, że tutaj też ludzie łączą się w grupki o jakimś wspólnym mianowniku (światopogląd? Podejście do życia?). Czyli jeśli bardzo lubię Zwierza i Joannę i Ryfkę, to tylko kwestią czasu było, kiedy trafię na Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top