Wśród pytań w mojej ankiecie znalazło się też to jakie blogi czytacie. Dzisiaj wyniki.

Nie było specjalnych zaskoczeń wśród tych pojawiających się najczęściej. Zdecydowaną większość z nich też czytam. To doborowe towarzystwo, miło mi widzieć, że zajmuję w Waszym internecie miejsce obok tych właśnie osób. Zaskoczyło mnie, że spośród dwudziestu najczęściej polecanych osób, znakomitą większość znam osobiście, a spośród tych, co znam osobiście, większość określiłabym mianem całkiem bliskich znajomych. Blogosfera, mimo że się rozrasta, w zasadzie pozostaje całkiem małym środowiskiem.

Lećmy zatem z blogami!

Zwierz Popkulturalny – Kasia Czajka absolutnie wymiotła, miała prawie dwa razy tyle wzmianek, co kolejna osoba na liście. Cieszy mnie to ogromnie, bo Kasia uprawia takie blogowanie, do którego aspiruję. Pisze o tym, na co ma ochotę. Zbudowała wspaniałą społeczność. Przyciąga tłumy na spotkaniach na żywo. Pojawia się w telewizji, radio i na konwentach. A jednocześnie ma życie i pracę poza blogiem. Poza tym Kasia jest chyba moją najlepszą blogową koleżanką. Z nikim nie rozmawia się tak wspaniale o dworze burgundzkim i polityce jak z nią.

Styledigger – Drugą najczęściej wymienianą osobą była Asia Glogaza. Asia była jedną z blogerek, które zainspirowały mnie do założenia tego bloga, po tym jak przeczytałam artykuł o szafiarkach w Wysokich Obcasach. Od tamtego czasu zmieniła profil bloga i stworzyła własną markę piżam. Jest przemiłą i powszechnie lubianą osobą, która odniosła duży sukces i jest moim kolejnym blogowym autorytetem. Tym milej znaleźć się w jej towarzystwie.

Wyrwane z kontekstu– Zaraz za Styledigger znalazła się Joanna Pachla. Jej blog ma jakieś totalnie kosmiczne zasięgi i czuję się przy Pachli jak mała płotka.

Stay Fly– Jedyny mężczyzna w pierwszej siódemce i człowiek, za którego język literacki można ręczyć głową. Nawet jeśli pisze o pizzy. Janek po prostu fajny ziom.

Venila– Jedna z najpiękniejszych kobiet, jakie znam. Jeśli nie najpiękniejsza. Przeżyła tyle mojego marudzenia, że należy jej się złota korona. Będzie też najpiękniejszą matką blogosfery.

Szafa Sztywniary– Królowa szafiarek była tylko jedna. Nawet jeśli teraz więcej u niej o szafach i szafkach dosłownie, zamiast w przenośni.

Adamant Wanderer – Do Uli mam specjalną sympatię, już ona wie dlaczego i nie potrzeba słów. Z niecierpliwością czekam jej kolejnej wizyty w Londynie. Ula to osoba, której można zazdrościć odwagi, pracowitości i umiejętności robienia zdjęć. Dla mnie są absolutnie najpiękniejszymi w całej blogosferze.

blogi
zdjęcie: Paweł Wyszomirski dla Blog Forum Gdańsk

Blogi wspomniane więcej niż raz ( kolejność zgodna z ilością wzmianek)

5 i więcej wzmianek:
Tattwa
Mysza Movie
MDCB
Volantification
Paweł Opydo
Segritta
Jason Hunt
Andrzej Tucholski
Ubieram się klasycznie

Pozostałe:
Janina Daily, Halo Ziemia, Paweł Bielecki, Malvina Pe, Make Life Easier, Simplicite, Jak Oszczędzać Pieniądze, Blimsien, Tekstualna, krotkiporadnik.pl, Catus Geekus, Aniamaluje, hania.es, Pani Swojego Czasu, Panna Lemoniada, I saw the pictures, martapisze.pl, nishka.pl, simplife.pl, tasteaway, Ichabod, Gonciarz, Podroze Dziewczyny Splukanej, Soie, Pokolenie Ikea , grubaiszczesliwa, What Anna Wears, Sanna’s Land of Illusion, Black dresses, Travelicious, fabjulus.pl

 

Zostawiam Was z długą listą do lektury. Cmok.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top