Czuję się brzydka. Po zapytaniach dotyczących rudej farby do włosów, jest to  najczęściej powtarzająca się fraza w moich statystykach. Czuję się nieatrakcyjna. Wśród koleżanek. Dla faceta. Nie ma miesiąca, żebym nie znalazła w Google Analytics całej listy wariacji. Czuję się gorsza. Gruba. 

W okresie letnim i świątecznym szukamy więcej o lataniu samolotem. W październiku o kostiumach na Halloween, a w styczniu o noworocznych postanowieniach. Pory roku się zmieniają, ale ilość zapytań na ten konkretny temat jest stała. 

Ciężko mi napisać, że to nie ważne i skupmy się na swoim wnętrzu, bo nie tak dawno rozmawiając z kimś przyznałam, że gdybym miała ważyć sporo więcej niż teraz to byłoby to dla mnie osobiście jedno z największych nieszczęść. Wciąż jeszcze nie umiem zupełnie obojętnie patrzeć na swój nos. Przejmuję się codziennie jak w ostrym świetle wyglądają wypryski na mojej twarzy. Uda. Brzuch. Nogi, kiedy nie noszę obcasów. Codziennie. 

czujesiebrzydka

Czy kobieta z ostrymi rysami jest pociągająca? Czy twarz bez kości policzkowych jest brzydka? Czy wy też czujecie się brzydkie przy innych laskach? Facet zawsze wybierze z ładniejszym biustem. Kiedy jesteś tak brzydka, że makijaż nie pomaga. Siostra powiedziała, że brzydko wyglądam. Dlaczego urodziłam się brzydka. Przy przyjaciółce czuję się brzydka. Czy można poprawić brzydkie ciało. Czuję się gorsza wyglądem. To wszystko są teksty skopiowane ze statystyk. 

Mam raz na jakiś czas taki moment zachwytu światem, kiedy wszystko wydaje mi się brokatowe i cudowne. Trwa to kilka, kilkanaście minut. Słońce świeci, powietrze pachnie, gra muzyka, a każda mijana osoba wydaje mi się wtedy cudownie piękna w swojej formie. Po chwili zachwyt mija i zamiast roztkliwiać się, wracam do porównywania moich łydek do łydek całego świata. Nie powiem zatem, że lepiej skupmy się na ciekawszych rzeczach, bo nie jestem aż taką hipokrytką. Pławię się w tych myślach codziennie. Ale to, że ja czuję się brzydka, to tam jeszcze. Ale że wszystkie inne błyszczące i zachwycające istoty marnują swój czas na myślenie o takich bzdetach? Że dlatego do mnie trafiasz? 

Mogę stwierdzić jedynie, że to okropnie, okropnie smutne.

What's the ugliest
Part of your body?
What's the ugliest
Part of your body?
Some say your nose
Some say your toes
(I think it's your mind)
|  Frank Zappa  |

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top