pomoc medyczna w anglii
Riennahera

Riennahera

Szybka i darmowa pomoc medyczna w Anglii

Wpis we współpracy z NHS111

Dzisiaj trochę poważniej, bo o zdrowiu. Moim zdaniem natomiast bardzo przydatnie. Wypróbowałam na sobie (i nie tylko) wiele razy. Ostatni raz…w tym tygodniu.

Co robić, kiedy mieszkając w Anglii masz problem ze zdrowiem? Taki, który Cię zastanawia i martwi, ale nie wymaga od razu wizyty w szpitalu? Taki, że przeszkadza, ale nie wiadomo czy na pewno potrzebujesz lekarza? Ogólnie chcesz to sprawdzić i skonsultować, ale nie wiesz gdzie zacząć?

Nie korzystaj z pomocy doktora Google.

NHS ma świetną nową usługę online.

Jej średni czas ukończenia triage, czyli wczesnej diagnostyki medycznej, wynosi około 90 sekund.
NHS 111 online jest dostępny za pośrednictwem aplikacji NHS, którą pobrało 28 milionów osób. Może Ty też już ją masz?

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o usłudze:

1. Kiedy szukać pomocy w NHS111 online?

Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy medycznej, ale twoje życie nie jest w niebezpieczeństwie. Gdy Twoja praktyka lekarza rodzinnego (GP) jest zamknięta, potrzebujesz pilnej wizyty dentystycznej czy wsparcia zdrowia psychicznego.

2. Dla kogo jest ta usługa?

NHS 111 online jest DLA WSZYSTKICH w Anglii. Można jej użyć, jeśli osoba, której dotyczy problem medyczny ma ukończone 5 lat i nie ma bezpośredniego zagrożenia życia.

3. Co oferuje?

NHS111 online jest stroną dostępną 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
Pomoc możesz zatem dostać dosłownie w każdej chwili.

Usługa online NHS 111 może ocenić stan zdrowia i skierować do najbardziej odpowiedniej lokalnej placówki medycznej w ciągu zaledwie 90 sekund (w tym do ośrodków pilnego leczenia, lekarza rodzinnego lub konsultacji z farmaceutą). W razie potrzeby może umówić rozmowę z pielęgniarką, lekarzem lub ratownikiem medycznym.

4. Kiedy muszę wezwać karetkę pogotowia?


Nadal powinieneś zadzwonić pod numer 999 i udać się na pogotowie, gdy ktoś jest poważnie chory lub ranny, a jego życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

Jeśli potrzebujesz pomocy medycznej, skorzystaj z NHS 111 online, aby ocenić problem i zostać skierowanym we właściwe dla Ciebie miejsce. ➡️ 111.nhs.uk

Przyda się? Mnie się bardzo przydaje.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

1 thought on “Szybka i darmowa pomoc medyczna w Anglii”

  1. W Polsce też jest! Na NFZ, wieczorem, w weekendy i święta. Nazywa się teleporada pierwszego kontaktu, numer 800 137 200. Łączy od razu z pielęgniarką, która zbiera wywiad a jeśli jest potrzeba to lekarz oddzwania w ciągu max 3 godzin. Korzystałam ją i znajomi, działa!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top