Apparently today is the International Skirt Day. Or something. I wear skirts or dresses all the time really, during the last month I think I wore trousers ONCE, so not that the Skirt Day matters to me.
Anyway, on occasion of the Skirt Day initiative by polish style bloggers, I present my most beautiful skirt. And another of the set of the old pictures, I have already shown some others HERE.


picture by Łukasz Unterschuetz

Noszę spódnice i sukienki codziennie (w minionym miesiącu założyłam spodnie jeden jedyny raz) więc Dzień Spódnicy nie jest jakimś wydarzeniem. W każdym razie, moja najładniejsza spódnica. Już tu była, dokładnie TUTAJ.

ON LINKS / LINKI
I am in the middle of changing the design of my blog and the links will be back very soon. So if we exchanged them or sth, do not hate me, I am working on them.Today I typed in most of Polish blogs, soon I will add all the rest, including foreigners 🙂

Staram się zmienić design bloga, linki wkrótce powrócą. Dzisiaj jest już wklepana większość polskich szaf, chociaż nie wszystkie.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

17 thoughts on “Skirt Day? (including info on links)”

  1. Jak zobaczyłam to zdjęcie w kolażu to się zastanawiałam co to za szafiarka, bo tak znajomo wygląda, ale nie kojarzę 😀 No i dopiero podpis mnie uświadomił 😀 Piękne zdjęcie i piękna spódnica! Bo koronkowa 😀

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry