cardigan – Primark; jumpsuit, socks – River Island;

Photos by Grzegorz Biermański

W związku z długim i skomplikowanym procesem dziejowym pozostały mi trzy miesiące życia w Glasgow. Chociaż dzień i godzinę opuszczenia mego mieszkania, zwanego potocznie 'Mięsnym Statkiem’, znam od dawna, godzina opuszczenia miasta nie była pewna. Na chwilę obecną wiadomo, że gdy 'Mięsny Statek’ odpłynie jako elfy ze Śródziemia, takoż i ja odpłynę ze Szkocji. To znaczy najpewniej pojadę pociągiem (bo samolotów nienawidzę), ale liczę, że rozumiecie ogólny zamysł.
Mając przed sobą czasu niewiele, trzeba się nałykać tego powietrza. I nie ma, że boli, że siedzi się w pracy do 21.00, że ciemno, że pada, że włosy jak miotła, że torba waży z 5 kg, bo w niej łyżeczka, miseczka, picie, pełen zestaw do makijażu, lakier do włosów i inne czekolady (których staram się nie jeść). Jak trzeba to trzeba. Bo potem będzie płacz. Toteż łażę nocą po mieście.

English: ’The Meatship'(as my flat is known) is already rented out to some strangers and they will come in the minute I come out. I now have about three months left in Scotland. After that 'The Meatship’ will sail away Westwards as did the elves of the Middle Earth, and I will sail away from the Land of Scots. Or rather most probably go by train, but you get the general idea. So despite the weather and rain and 7-hour shift at work and massive bag and other stuff I am hanging out in the centre at night since once I move out it won’t happen again. I am a bit excited, but mostly freaked out. By the move, that is.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top