Topshop hat and shoes, Internacionale dress and necklace, H&M faux fur and Primark hat

Photos by my Mum and me

Według planów miałam kupić nowe futerko, które zastąpiłoby poprzednie, nieco wymęczone i byłoby przedłużeniem miłości do Kiziaka. Lecz nie. W sklepie patrzył się na mnie prosty, elegancki płaszcz i jak to czasem w moim życiu bywa miałam flashback niczym z Ratatouille. Że Mała Księżniczka, że Tajemnicze Ogrody, że wszystkie inne Opowieści z Narni i małe dziewczynki w berecikach lub wełnianych czapeczkach i eleganckich płaszczykach. Ten płaszcz obiecywał mi PRZYGODĘ. A PRZYGODZIE nie można powiedzieć nie. No to jestem Małą Księżniczką (przynajmniej dziesięć lat później).

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

25 thoughts on “A Little Princess”

 1. Proste klasyczne płaszcze mają to do siebie, że nosząca je osoba nadaje im charakteru. Więc to raczej nie on z ciebie zrobił Małą Księżniczkę, ale raczej ty z niego okrycie godne takowej 😉
  Klimat zdjęć bardzo… klimatyczny 😀 A czapa cudowna.

  1. W Pułankowicach tak jest, że wyjeżdżając z lasu (90km/h) wjeżdża się w teren zabudowany(50km/h) i nie każdy zwilnaa do obowiązującego ograniczenia, często tamtędy jeżdżę i za każdym razem gdy zwilnaam tworzy się za mną sznurek samochodf3w, z czego ten za mną jedzie w odległości ok 2 metrf3w. To bardzo denerwujące zachowanie kierowcf3w naciskanie na jadącego przed sobą kierowcy. Nie zwilnaa to jednak z obowiązku zachowania odpowiedniej prędkości, w przeszłości dochodziło tam do wielu wypadkf3w (także śmiertelnych) na przejściach dla pieszych, a kilkaset metrf3w dalej jest bardzo niebezpieczne skrzyżowanie (nie widać jednej strony drogi przez wzniesienie), gdzie rf3wnież dochodziło do wielu wypadkf3w. Dlatego uczulam, zachowujcie odpowiednią prędkość w terenie zabudowanym i nie siedźcie na ogonie poprzedzającego was samochodu.

  1. Opisane zdarzenie to jest PN czyli pojnyclia norma . Tak się robi specjalnie, aby delikwent zrobił jak najwięcej wykroczeń i nałapał jak najwięcej punktf3w. Mandat wtedy też jest suty . Ale nie zawsze tak jest Dobre 10 lat temu byłem w podobnej sytuacji na starej 2 w drodze powrotnej z Niemiec. Między Świebodzinem a Pniewami w czasie deszczu zbliżam się do kolumny dwf3ch tirf3w i paru osobf3wek, w tym granatowe mondeo, jadące bardzo ślamazarnie.We wstecznym widzę jednak jakieś nadlatujące szybko kamikadze , ktf3re wyprzedza mnie żwawo na zakręcie w prawo, mimo, że sam mam około stf3wki . Kolumna wchodzi natomiast w lewy zakręt z podwf3jną ciągłą, ale dla kamikadze to żaden problem łyka wszystkich na raz i pędzi dalej. W tym momencie mondeo gwałtownie przyspiesza, jakby kto je w rurę wydechową kopnął, i dokonuje takich samych wykroczeń (wyprzedzanie na podwf3jnej ciągłej). Mondeo rozpoczyna pościg (bez sygnałf3w świetlnych) za kamikadze a ja za nimi ! Następne kilka kilometrf3w to jest dosłownie slalom gigant pomiędzy TIRami w koleinach wypełnionych wodą w wykonaniu trzech samochodf3w: kamikadze , policyjne mondeo i moja Viki średnio 130 km/h.Chwilami mam 150 na liczniku aby dojść uciekającą parę i czuję jak Viki płynie a nie jedzie. Po kilku kilometrach mondeo daje jednak za wygraną i zjeżdża na przydrożny parking, kamikadze leci sobie dalej jak dotąd leciało, a ja zwalniam do prędkości bezpiecznej i obiecuję sobie w duchu, że nigdy więcej już tak nie zrobię .I przez następne ponad 10 lat już tak nigdy nie zrobiłem .Wniosek jest taki: uczciwość i praworządność wymaga, aby nieoznakowany radiowf3z z wideorejestratorem po zarejestrowaniu pierwszego wykroczenia podjął pościg z włączoną sygnalizacją świetlną, co dałoby mu prawo do naruszania przepisf3w ruchu drogowego. Uciekający powinien się wtedy zatrzymać. W ten sposf3b nie doszłoby do kolejnych naruszeń przepisf3w przez obie strony.W rzeczywistości, zgodnie z PN, nie jest ani uczciwie, ani praworządnie jest po polsku .Smutne to, ale, niestety prawdziwe .

 2. wlasnie mnie olsnilo dlaczego farbujesz wlosy na rudo.

  Po prostu chcesz byc jak Whiski. Wygladacie jak siostry blizniaczki ^o^

  Co do plaszczyka, idz dalej w tym kierunku a bedziesz wygladala jak prawdziwa ksiezniczka (Kate Middleton).

  staram sie jak moge ci jakos nawrzucac, gdyz tesknie ach tesknie. Dziala?

 3. hello
  I really like your blog
  for some time
  I discovered your blog
  I will follow you
  your photos are always excellent
  I like how they are made
  I’m a photographer
  I appreciate the work you do in your blog
  all your styles are perfect
  beautiful, elegant, classic and modern
  in all your post
  happy 2012

  1. wszystko zależy od tego kiedy policjanci zaczęli rejertsować wykroczenie, tj kiedy włączyli mierzenie prędkości na odcinku 100 metrf3w, jeżeli zaraz po wyprzedzeniu to uczynili a potem czekali na dalsze wykroczenia policjanci w sposf3b oczywisty popełnili błąd a nawet mf3głbym się ośmielić napisać że mogło dojść do popełnienia przez nich przestępstwa niedopełnienia obowiązkf3w, ponieważ każdy funkcjonariusz jest zobowiązany do reagowania zaraz po ujawnieniu wykroczenia i dążenia do niedopuszczenia do popełnienia dalszych wykroczeń, podkreślam że to moja interpretacja prawa, nikogo nie oskarżam!!!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top