kapelusz i ramoneska w stylu kowbojskim

Photos by Miss Playground and me


Kilka lat temu, kiedy po raz kolejny porzucałam bloga, bo wszystkie ubrania były głupie i beznadziejne, a ja czułam się brzydka i gruba, dostałam email od czytelniczki. Czytelniczka oznajmiała, że mnie rozumie i że to na pewno wina mojego zbyt fikuśnego, 'teatralnego’ stylu i muszę czuć się nieswojo będąc przebraną, a nie ubraną. Radziła, że moje życie zmieni się na lepsze, jeśli zacznę ubierać się skromniej i bardziej minimalistycznie.

Przebieranie się to coś co w modzie lubię najbardziej. Minimalizm bywa piękny, ale trzeba go czuć. Potrafię wymienić mnóstwo osób, które czują go rewelacyjnie, sama jednak nie jestem jedną z nich. Poza tym uważam, że minimalizm wygląda lepiej na kimś, kto ma idealną figurę/cerę/włosy/wszystko na raz.

Oczywiście z rady nie skorzystałam, im dłużej jednak bloguję, a tym samym lepiej rozumiem mechanizmy swojego dobierania strojów, tym mniej się z czytelniczką zgadzam. Nieswojo czułabym się w bluzie dresowej, jeansach i sportowych butach. Nie ubieram się po to, żeby czuć się jak ja, czyli człowiek, który rano wstaje, idzie do pracy, potem wraca i robi obiad, a w weekend wyskoczy raz na jakiś czas za miasto. Niektóre rzeczy w naszym życiu zmieniają się powoli i dzięki ciężkiej pracy. Któregoś dnia może będę mieć szczęście i obudzę się jako człowiek sukcesu zdolny zmieniać świat. Wtedy będę się przebierać za siebie samą. W międzyczasie jednak mogę być kosmiczną księżniczką, kucykiem Pony czy wikingiem, albo jak dzisiaj Calamity Jane. Która, przy okazji, też miała na imię Marta 🙂

// kapelusz, sukienka i sweter – Topshop; kowbojki – Zara ; ramoneska – New Look; torebka – Tkmaxx; sztuczny kiziak – H&M//

Fan Page na Facebooku
Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top