Dorothy Parker, jedna z moich ulubionych poetek, twierdziła, że 'men seldom make passes at girls who wear glasses’ (w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka – 'gdy dziewczę nosi okulary, mężczyzna rzadko ma zamiary’). Być może w latach dwudziestych, kiedy Parker rozbijała się po nowojorskich lokalach chowając w torebcę nielegalną butelczynę, na inne szkła patrzono mniej przychylnie. Z doświadczenia wiem, że wielu mężczyzn, w tym mój własny, bardzo lubi okulary. Bo seksowna sekretarka, bo ostra nauczycielka i inne takie. Pamiętacie scenę w 'The Big Bang Theory’, kiedy Penny zakłada okulary i wymawia namiętnie słowo 'molekuły’? Intelekt (lub przynajmniej złudzenie intelektu 😉 jest sexy.

I chociaż niby to wszystko wiem, to po latach noszenia soczewek czuję się nieco jak przebieraniec. Patrzę na te zdjęcia i zastanawiam się czy udało się osiągnąć zamierzony hipsterski szyk, czy raczej stylówę bibliotekarki-dewiantki albo mojej własnej babci. Myślę, że to wszystko przez kolegę z gimnazjum. W długim i emocjonalnym liście napisanym tonem doświadczonego przez życie mężczyny, wyznał naszej koleżance z klasy, że przez okulary nie jestem już jego księżniczką ze snów. Po tylu latach wciąż nie mogę się z tym pogodzić 😉

A Wy co sądzicie? Okulary Was pociągają czy odstraszają?

// sukienka H&M, szpilki Primark, torba Clarks, okulary od aleOkulary.com //

Photos by Ell and me

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top