maj3
Picture of Riennahera

Riennahera

Pięć rzeczy, które Cię zaskoczą kiedy staniesz się dorosły

Większość z nas w wieku dziecięcym chce być już dużym i dorosłym. Bo nikt nie będzie kazał wcinać zupy mlecznej, odrabiać pracy domowej czy iść spać po dobranocce. Potem nie możemy doczekać się legalnego kupowania alkoholu czy papierosów i bycia wpuszczanym do każdego klubu, na który tylko przyjdzie ochota. No i stajemy się dorośli i…szału brak. Bo nieograniczone możliwości i wolna wola cieszą, ale ucieka nam za to sporo frajdy. Bo jednak całowanie się po krzakach, żeby mama nie widziała, albo chowanie na dnie plecaka zdobytej w pocie czoła puszki piwa ma swój magiczny urok, dla którego warto przecierpieć zadania z chemii.

I tutaj niespodzianka, bo brak tej samej frajdy, którą jeszcze przed chwilą odczuwaliśmy robiąc to wszystko, czego robić nie powinniśmy albo nie było nam wolno, nie jest jedynym co nas zaskoczy.

1.Nie stajesz się nagle mądry.

Orientujesz się natomiast, że wszyscy ci dorośli, których uważałeś za odpowiedzialnych i którzy sprawiali, że czułeś się bezpiecznie często jechali na freestajlu. I że większość z nich tak naprawdę nie jest mądrzejsza od Ciebie, czasami wręcz przeciwnie. Nagle stajesz twarzą w twarz z Otchłanią. To przerażający moment, warto mieć pod ręką zaufanego misia.

2.Życie nie układa się samo.

Niestety wszystko co się dzieje jest sumą naszych wysiłków i decyzji pomnożoną przez naszego farta. Ponieważ jak już wspomniałam nie stajemy się automatycznie mądrymi, czasami bywa ciężko. Nie ma też co liczyć na znaki na niebie czy inne drogowskazy, które powiedzą nam co należy robić, co jest dla nas dobre i czy jest odpowiedni czas na pewne decyzje i przedsięwzięcia. Najgorsze jednak, że za większość rzeczy nie możemy już winić złej mamy, okropnego taty czy głupiej nauczycielki. Można ewentualnie mieć pretensje do Boga czy innych sił wyższych, ale sami wiecie jak One zwykle na te pretensje reagują.

3.Samo się też nie posprząta.

Jeśli nie mieszkasz z mamą ani inną istotą, która się nad Tobą lituje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odkurzacz pozostawiony samotnie na środku pokoju po miesiącu nadal będzie stał w tym samym miejscu. Kurzowe koty i zajączki mają natomiast własne imiona i nazwiska i właśnie organizują wybory parlamentarne. I niestety nie znikną, bo strzelisz focha albo powiesz, że jesteś taki zmęczony.

4.Nagle od cukierków zaczyna rosnąć zadek.

Jeden z momentów zwrotnych w moim życiu. Na drugim roku studiów patrząc na przypadkowo zrobione zdjęcie zobaczyłam swe rączki pulchniutkie niczym u niemowlaczka. Zareagowałam podobnie jak Luke na wieść, że Vader jest jego ojcem. Żegnajcie czekolady pochłaniane po dwie naraz i słodkie płatki śniadanowie, Coca Cola codziennie do obiadu zagryzana batonem na deser. Witaj dieto.
Oczywiście niektórzy z Was nigdy nie doświadczą tego stanu i mogą się w duchu cieszyć. Chociaż w sumie nie ma z czego, bo i tak umrzemy.

5. Wciąż masz ochotę wyjść z domu w majtkach w kropki i iść do parku karmić kaczki.

Co serdecznie polecam, bo pozwala to na zachowanie zdrowia psychicznego. W końcu czymże jesteśmy wobec tych karmionych kaczek. Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a kaczka trwa po wsze czasy. No chyba, że jej nie nakarmisz, paskudo.

Jeśli Wasze dramatyczne doświadczenia różnią się od moich to chętnie o nich poczytam. Chyba, że jesteście piękni, chudzi i wszystko Wam w życiu idealnie wychodzi, a pokój sprząta się sam lub przy pomocy sprzątaczki. To wtedy nie 😉

// kombinezon i buty Topshop, okulary H&M, chustka vintage, torba Clarks//

Photos by Ell and me

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top