Mamy XXI wiek. Człowiek (podobno…) wylądował na Księżycu. Potrafimy sklonować owcę. Potwierdziliśmy istnienie bozonu Higgsa. Produkujemy miesięcznie więcej danych niż przez ostatnie 10 000 lat istnienia gatunku. Myślimy o skolonizowaniu Marsa. Posiadamy arsenał broni, który jest w stanie zniszczyć całą planetę dziesięć razy. Mamy w telefonie aplikacje do wszystkiego. W każdej sekundzie wykorzystywanych jest pięć tysięcy komputerów tylko po to, żeby znaleźć najbliższą pizzerię.

A nie potrafimy zrobić wiosny jesienią. I żyjemy tak zgodnie z rytmem pór roku, nosząc w listopadzie szaliki, czapki i ciepłe rajstopy. Jak zwierzęta.


Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

20 thoughts on “zimno mi // jak zwierzęta”

  1. 🙂 ja też nigdy nie mogłam tego zrozumieć, a tym bardziej w Anglii. Mimo tylu lat, nadal nie jesteśmy przystosowani do zimna (właśnie jestem po codziennej, gorącej kąpieli – nie umiem już bez niej żyć).
    PS nowy kolor włosów?:) ładnie.

  2. jakie to jest fajne, kiedy z posta na post tak po prostu piszesz, co właśnie Ci w duszy gra, nie starając się tego „zaokrąglać” według typowych reguł i pozostawiając całe morze wieloznaczności i inwencji czytelników do rozumienia Twoich tekstów, super! świetna droga, którą chce się za Tobą podążać… 🙂

  3. Ja nie rozumiem dlaczego jeszcze nie mam w domu, w szafie magicznego teleportera, którym mogłabym przenosić sie z uk do kuchni mamy na obiadem niedzielny. Muszę chyba jeszcze długo poczekać :/

  4. Rosjanie podobno zawrócili bieg rzeki, co nie skończyło się dobrze. Więc takie roznaukowienie i podejście podporządkowujące przyrodę nie zawsze ma dobre skutki.
    Zastanawiałam się kiedyś, dlaczego tego całego niechcianego deszczu nie przekierowują nad Afrykę? My cieszylibyśmy się piękną pogodą, a tam w końcu ludzie cieszyliby się własnymi ogródkami. Perfekcyjne rozwiązanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top