W jednej z niezwykle ambitnych książek na temat Spice Girls (namiętnie wydawałam na nie kieszonkowe jako dziesięciolatka), któraś z dziewczyn wypowiedziała się na temat narkotyków: 'po co brać skoro można hajować na życiu?’. Musiała mieszkać kiedyś w mojej okolicy.

Uwielbiam śnić, uwielbiam oniryczne klimaty i freudowską niesamowitość. Najlepsze ze snów pamiętam do dzisiaj, chociaż przyśniły mi się dwadzieścia czy dziesięć lat temu. Trzy pomarańczowe tyranozaury – mały, średni i duży w mieszkaniu mojej chrzestnej, które zjadały wszystkich, ale nie mnie. Wielki dzik siejący spustoszenie przed domem towarowym Jubilat w Krakowie. Śmierć w kombinezonie w paski jadąca na czerwonym rowerze, chwilę później to ja jadę na tym samym rowerze w tym samym kombinezonie, jestem Śmiercią. Albo córką George’a W. Busha, wynajdujemy razem mandarynkowe pocisku na terrorystów. Albo Żydówką rozstrzelaną z dzieckiem w obozie. Albo psychopatycznym mordercą. Albo obrońcą Gdańska, nie daję zająć miasta wojskom Saddama Husseina. W jednej chwili ręka jest moją ręką, w drugiej kosmosem, a w trzeciej przetapia się w karabin maszynowy.

Kiedy idę do kawiarni, z której wyrasta koń, za śmietnikiem stoi czołg, a malutkimi drzwiczkami można przenieść się do tajemnego podwórka, czuję, że jestem w domu.

Jadę przez urojone miasta
Pytają mnie pomniki
Znasz to z Schulza czy z Almodovara
Jakie lubisz narkotyki

(…)

Niech pozostanie tylko czerwonego nieba znak
Z czerwonego nieba
W krwi kałuży się odbija świat
Niech pozostanie tylko z czerwonego nieba kwiat
Bo piekielnego nie ma
W krwi kałuży się odbijam ja

/Pidżama Porno 'Droga na Brześć’/

// kapelusz z Camden, płaszcz vintage, torba Clarks, buty Zara, sukienka Internacionale //

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top