kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie

Uwielbiam hipsterskie kawiarnie. I nie, przez hipsterskie nie mam na myśli Starbucksa, tylko miejscowe miejsca dla miejscowych lub bardzo wtajemniczonych. Jakąś dekadę temu takim miejscem była gdańska Pikawa, teraz sławna na niemal całą Polskę i będąca obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania miasta. Do dzisiaj pamiętam pierwszą wyprawę na ciepłą szarlotkę z lodami. Mam szesnaście lat, skończyły się lekcje i po szkole z moją ówczesną najlepszą przyjaciółką siedziałyśmy na kanapie przy jednym z czterech (!) stolików. CHODZIŁAM DO PIKAWY ZANIM STAŁA SIĘ MODNA!

Oczywiście, cieszę się, że biznes odniósł sukces i się rozrósł, ale odkąd Pikawa jest miejscem kultowym nie mam już do niej tego sentymentu. Całe szczęście pozostają miejsca takie jak Cup of Tea czy Duszek, najwspanialszy melinopub w mieście. Jak się zaprzyjaźnimy to Was kiedyś zabiorę.

Znalazłam takie miejsce kilka minut od domu i jestem w raju. Mieści się w hipsterskiej kamienicy z koniem, trzeba wspiąć się na drugie piętro po bardzo obskurnej klatce schodowej, a na drzwiach widnieje napis gratulujący, że udało się nam dotrzeć. Serwują tam jabłka z koszyka i świetne kanapki, wino, rogaliki, świeże smoothie i przynajmniej dwadzieścia rodzajów herbaty. Można się tym obżerać na fotelu czy wielkiej kanapie, której nie powstydziłby się Ludwik XIV, można też na bardziej minimalistycznym krześle. Z pewnością nie jest to miejsce, do ktorego wybrałaby się Carrie Bradshaw, ale dziewczyny z 'Girls’ już na pewno tak. Jesteś tró hipsterem, natchnionym artystą, odludkiem lub blogerem? To miejsce dla Ciebie.

Znacie takie prawdziwie hipsterskie miejsca gdziekolwiek na świecie? Czekam na Wasze sugestie.

kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie
kawiarnia w londynie

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top