car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico

Zgodnie z moim noworocznym postanowieniem, zamierzam zmniejszyć moją szafę i ilość kupowanych ubrań o 50%. Wciąż zabieram się za wpis wyjaśniający dlaczego, bo częściowo chodzi o dążenie do minimalizmu, a częściowo o coś zupełnie innego. To trudne tematy i chcę napisać o tym dobrze. Kiedy koleżanka z pracy wpadła na pomysł wystawienia starych rzeczy na sprzedaż na car boot sale i szukała towarzystwa, wiedziałam, że muszę to zrobić. Zdecydowałyśmy się na Capital Car Boot Sale w Pimlico. Dzielnica słynie z dobrych charity shopów (brytyjski odpowiednik sklepów z tanią odzieżą) oraz z martwych szpiegów, których zwłoki znajdowane są w walizkach. True story, wygooglajcie 'szpieg w walizce’.

Dlaczego umieszczam wpis w kategorii Psychopatycznych Atrakcji? Bo to taki trochę ukryty Londyn dla wtajemniczonych. Bagażnikowe wyprzedaże nie znajdują się często w błyszczących przewodnikach, nie przyciągają takich tłumów jak Camden, Portobello czy Brick Lane, za wejście trzeba też czasem płacić. Na miejscu natomiast mamy do czynienia z tłumem egzotycznych indywidualności, na przykład z panem z gadającą papugą, nieokreślonej narodowości mężczyznami kupującymi damskie obuwie oraz całą gromadą ludzi, którzy będą dążyć do stargowania ceny z pięciu funtów do pięćdziesięciu pensów. W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej modnych marketów, na car boot sale naprawdę znaleźć można niesamowite perełki i okazje w bardzo atrakcyjnej cenie.

W ciągu kilku godzin zarobiłyśmy z Kate łącznie ponad dwieście funtów, przy opłacie trzydziestu czterech funtów za podwójny stół i dwa wieszaki. I to będąc całkowitymi nowicjuszkami wyprzedającymi losowe ubrania z szafy. Po dzisiejszym dniu wiemy, jakie rzeczy cieszą się największym powodzeniem i o co pytają kupujący, za dwa tygodnie uzbrojone w tę wiedzę ruszamy do Pimlico ponownie. Z nowym asortymentem, na obcasach i z odjazdowym makijażem. Nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem szczególnie panów, którzy przychodzili pogadać, określali nas najatrakcyjniejszym stoiskiem dnia i nawet stawiali herbatę. A dzięki tłumowi, który tworzyli, interesowali się nami kolejni klienci i biznes kwitł. Seks i uśmiechy się sprzedają!

Jeśli interesuje Was więcej informacji o Car Boot Sale na Pimlico, znajdziecie je na ich stronie (łącznie z mapką z dojazdem i ceną za wejście). Po unikatowe i designerskie rzeczy najlepiej przyjść zaraz po otwarciu, najlepsze ceny natomiast daje się utargować jakieś półtorej godziny przed zamknięciem.

capital car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico
capital car boot sale targ pimlico

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top