Picture of Riennahera

Riennahera

Jeśli to nie jest miłe, to nie wiem co jest

O wiele łatwiej pisze mi się o rzeczach, które mnie denerwują niż o tych, które mnie cieszą, chociaż tych drugich jest zazwyczaj więcej. Parafrazując Tołstoja, Wszystkie uszczęśliwiające rzeczy są do siebie podobne, każda unieszczęśliwiająca rzecz unieszczęśliwia na swój sposób. Czasami jednak czuję się jakbym kreowała Otchłań Rozpaczy. Także dzisiaj nie będzie niczego denerwującego. Poza mną 😉

Pozostając w literackich klimatach, Vonnegut wspominał o swoim wuju Alexie, który nauczył go bardzo ważnej życiowej zasady. Kiedy coś idzie dobrze, należy to zauważyć i docenić. Chodziło mu o zupełnie małe rzeczy, na przykład picie lemoniady w gorące popołudnie, dochodzący z piekarni zapach chleba, wyprawę na ryby dla czystej przyjemności czy słuchanie jak ktoś dobrze gra na pianinie. Wuj namawiał, żeby w takich momentach mówić na głos „jeśli to nie jest miłe, to nie wiem co jest”.

W myśl zasady wuja Alexa Vonneguta, dzisiaj przypominam sobie przechadzanie się po mojej ulubionej paryskiej dzielnicy w moich ulubionych ubraniach. A także totalnie wyluzowane wielkanocne śniadanie, które przygotowaliśmy z Ellem i podczas którego mogliśmy delektować się galaretą, pierwszy raz przyrządzoną samodzielnie. Nie spaliśmy pół nocy ze strachu czy się zsiądzie. Zsiadła się.

Jeśli to nie jest miłe, to nie wiem co jest.

wielkanocne sniadanie
marais paryż
marais paryż
marais paryż
marais paryż
marais paryż

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top