trzydziesteurodziny2
Riennahera

Riennahera

30 mądrości życiowych na trzydzieste urodziny

Z dniem dzisiejszym oficjalnie nie jestem już młodą osobą. Mogę nie mieć już dużo czasu. Czym prędzej dzielę się zatem tym wszystkim, co chciałabym, żebyście wiedzieli o życiu. Uzbrojeni w te mądrości będziecie bezpieczniejsi w pełnym zagrożeń świecie.

1. Są takie etapy w życiu, kiedy różnice wieku są bardziej odczuwalne. Kiedy masz 14 lat, przepaść do tego czym żyją 19 latki jest większa, niż między 20 i 25 latkami. Przynajmniej w moim odczuciu. Bycie około trzydziestki to kolejny taki moment, bo znajome mi 25 latki są w zupełnie innym miejscu w życiu.

2. Gdybym połowę życia temu mogła sobie powiedzieć tylko jedną rzecz, byłoby to “uprawiaj sporty”.

3. Gdybym mogła powiedzieć sobie dwie rzeczy, to powiedziałabym “uprawiaj sporty” i “nie pij rakiji”.

4. Dziesięć lat temu za dziesięć funtów kupiłabym sobie nową bluzkę, piwo i mrożoną pizzę na obiad. Dziś, dzięki pieczołowitym obliczeniom, wiem, że można za to kupić skarpetek na pięć tygodni. Jak widać priorytety się zmieniają.

5. Można żyć nie posiadając elfiej korony, ale co to za życie.

6. Celtowie zamieszkiwali 90% najpiękniejszych zakątków Wielkiej Brytanii. Szczęściarze. Być może to dlatego Anglicy ich nienawidzili.

7. Zaczynam dochodzić do wniosku, że jeśli przez trzydzieści lat nie wsiadłam do samolotu na dłużej niż cztery godziny, to być może już nigdy tego nie zrobię. Być może nigdy nie zobaczę Japonii, USA, RPAi innych cudów świata. Ale pisząc to patrzę sobie z okna pokoju hotelowego na fale rozbijające się o klify w Newquay w Kornwalii i ta perspektywa mnie nie boli.

8. Jest taki moment w życiu, kiedy musisz odpuścić próby wyciągnięcia pluszowego Pikaczu z maszyny ze szponem. Dla mnie ten moment jest mniej więcej w okolicach wydania na ten cel czterech funtów.

9. Wystrzegaj się ludzi, którzy są niemili dla kelnerów.

10. Zawsze bądź miły dla kelnerów (i dla wszystkich w ogóle, w granicach rozsądku).

trzydziesteurodziny1

11. Wędrówki ludów nie wzięły się z potrzeby znalezienia najlepszych terenów łowieckich czy rolniczych. Miały miejsce dlatego, że laski mówiły “ej, chodźmy tam, tam wygląda ładniej”. (myśl sponsorowana przez męża)

12. Za każdym razem, kiedy spotykam kogoś okropnie, okropnie sławnego, przekonuję się, że to też koniec końców tylko człowiek. Najczęściej całkiem miły. Najczęściej całkiem normalny.

13. LOVE = WAR ON HATE (Walter Wan Beirendonck)

14. Zawsze lepiej być po stronie prześladowanych niż prześladujących.

15. „Kto nie lubi myśleć, tego niecierpliwi rozmaitość, która zmusza do myślenia.” (Janusz Korczak)

16. Kiedy masz ochotę dokonać aktu apostazji ze społeczeństwa, wyłącz internet. Zwykle trochę pomaga.

17. Bogactwo jest wtedy, jak w lodówce nigdy nie brakuje Coca Coli.

18. Jeśli zastanawiasz się czy chcesz coś kupić czy nie, to nie chcesz.

19. Dowód anegdotyczny to zły dowód. Nie używaj złych dowodów.

20. Każda piosenka jest lepsza gdy pomyśleć, że tak naprawdę jej tekst odnosi się do kosmicznych ślimaków.

trzydziesteurodziny2

21. Zawsze warto mieć w okolicy kogoś kto lubi i umie robić drinki. Warto nawet wziąć z taką osobą ślub.

22. Jeśli nastrój na imprezie się nie klei, to po absyncie się klei.

23. The owls are not what they seem.

24. Jeśli ktoś w internecie ma z Tobą problem, to jego problem. Dyskutowanie o tym problemie jest absolutną stratą czasu.

25. Trwała ondulacja to prawdopodobnie jedna z najgłupszych rzeczy, które można sobie zrobić.

26. Przyznanie się do błędu i próba naprawienia go jest sto razy lepsza niż próba zatuszowania błędu.

27. Kochaj wszystkich.

28. Nie ufaj nikomu.

29. Odkrycie, że do wanny można zabrać alkohol, zajęło mi prawie trzy dekady. Ale lepiej późno niż wcale.

30. Kiedy budzisz się z trzydziestką na karku, wszystko jest absolutnie takie samo, jak poprzedniego poranka, kiedy budziłeś się z dwudziestką dziewiątką na karku.

Więcej mądrości nie pamiętam. Życie toczy się dalej. Czas na drinki z palemką.

trzydziesteurodziny3

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

29 thoughts on “30 mądrości życiowych na trzydzieste urodziny”

 1. Mądrość numer 5 skłoniła mnie do pokiwania głową i westchnięcia, dopiero po chwili spojrzałam na zdjęcia. Teraz tak bardzo Ci zazdroszczę! Ja ciągle sobie wmawiam, że kiedyś w końcu kupię sobie ten naszyjnik Arweny, tylko ciągle nie potrafię znaleźć żadnego dobrego powodu…
  A tak poza tym, to wszystkiego najlepszego!

 2. 24! Dobre, postaram się od tej pory tak myśleć. 🙂
  Miałam dać znać (na fejsie) jeśli bym się do Lądka wybierała. Melduję, że będę jutro. 😉
  Może uda się kiedyś dotrzeć na któreś blogowe spotkanie.
  Udanych wojaży i najlepszego! (:

 3. Wszystkiego pięknego z okazji urodzin! Samych świetnych wniosków i rzeczowych argumentów :).
  PS Jaka buzia uśmiechnięta na ostatnim zdjęciu! Jaka wspaniała! Aż sama się uśmiechnęłam, choć deszcz pada i jest brzydko. Dzięki!

 4. ja mam dwudziestke na karku i po przeczytaniu mam po prostu w głowie tekst „mądrości na każdy wiek” <3
  a tak całkowicie na marginesie, niczego nie narzucając bo wiem jak mocno osadzone są w nas pewne lęki i obawy, jeśli kiedykolwiek chciałabyś poznać lotnictwo od strony teoretycznej, w stylu dlaczego to ciężkie bydle lata?! czy praktycznej w jakiejkolwiek formie to wal śmiało. Nie będę mówiła dlaczego nie warto się bać, ale będę mówiła co jest dla mnie w tym pięknego i ewentualnie odpowiadała na pytania, rozwiewając może w minimalnej części jakieś lęki. Promiss. Ale to tak jak pisałam – as u wish Riennahera 🙂

 5. Wszystkiego najlepszego! Bardzo Ci ładnie z bardziej odsłoniętym czołem i lekko falowanymi włosami – tak szlachetnie, elfio.

 6. Słowo na ławę

  Spóźnione życzenia urodzinowe od osoby, która urodziła się tego samego dnia 3 lata później 🙂 Pozdrawiam 😉

 7. 27 i 28 to praktycznie moje motto życiowe. To dziwne, bo śniło mi się dzisaj, że spotkała Cię w Pradze i spędziłyśmy fajny dzień razem, a tu Twoje urodziny 😀

  Wszystkiego najlepszego!

 8. Z tym sportem to też mówię sobie co rok – pewnie dojdzie tak do 30 o ile jakiś piorun we mnie nie strzeli. Choć ostatnio jest jakaś poprawa, bo PLANUJĘ zapisać się na basen 😉 Bardzo fajne są te przemyślenia, niektóre na śmiesznie, ale wciąż są bardzo prawdziwe i ludzkie – super 😀

 9. Jesteś absolutnie genialna! Czemu wcześniej Ciebie nie znałam w tym blogowym świecie? Koroną elfów podbiłaś moje serce. Z resztą, nie tylko tym <3

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top