polubic siebie
Picture of Riennahera

Riennahera

Polubić siebie – najważniejsze zadanie w życiu

Jeśli uda Ci się polubić siebie, wszystko nagle staje się łatwiejsze. Nie łatwe i oczywiste, ale łatwiejsze.

Nie zawsze się lubię, ale teraz chyba bardziej niż kiedykolwiek. Bynajmniej nie oznacza to, że nie widzę swoich wad. Te też widzę lepiej niż wcześniej. Po prostu kiedy obecnie łapię się na momencie, kiedy nie zachowuję się jak osoba, którą chcę być, biorę głęboki oddech i zamiast się mentalnie biczować, odpuszczam. Błąd to błąd, zdarza się. Naprawmy co się da. Zapomnijmy. Idźmy dalej.

Miewałam w życiu momenty, kiedy powiedziałam coś głupiego, zrobiłam coś nie tak, a potem żyłam z widmem tej chwili. Czasem latami. Powracała w myślach i czułam ból brzucha na samo wspomnienie. Jakbym zjadła coś obrzydliwego. Jakbym spadała z dużej wysokości. W momentach szczególnej nienawiści do własnej osoby łatwo było posłużyć się tymi momentami jako argumentami dowodzącymi mojej beznadziejności. Zbierałam je jak zbiera się znaczki.

Z tymi znaczkami jest o tyle problem, że jeśli poukładasz je w odpowiednią kolekcję, udowodnią Ci każdą możliwą wadę. Są najlepszym materiałem dowodowym dla najskuteczniejszego na świecie oskarżyciela. Ciebie. Cóż z tego, że naprawdę większości osób nie obchodzi, że kilkanaście lat wcześniej powiedzieliśmy coś głupiego. Nawet jeśli to było naprawdę głupie. Masz jednak najlepszego świadka, potwierdzającego każde Twoje słowo jako oskarżyciela. Kto jest tym świadkiem? Oczywiście Ty. Nie tak powinny wyglądać procesy, prawda?

Polubić siebie to jedno z najważniejszych zadań w życiu. Ba, to może nawet najważniejsze z nich, bo wszystkie inne z niego wypływają. Jeśli uda Ci się polubić siebie, lubisz trochę bardziej wszystkich wokół. Troszkę lepiej ich traktujesz. Każdy nowy dzień witasz z odrobiną radości. Nawet jeśli to mała odrobina, czasami tak malutka, że ciężko ją dostrzec, gdy gorszy dzień ją przesłania, to ona tam jest.

Koniec końców milej spędzać jest życie z kimś miłym i przyjaznym, z kim możesz sobie spokojnie pomilczeć, bez roztrząsania każdej głupoty i analizowania każdego dnia pod kątem przewinień. Na pewno lepiej niż ze śmiertelnym wrogiem, czekającym na Twoje kolejne potknięcie. Daj sobie szansę, nawet jeśli czasem wydaje się, że głupkiem. Ile szans? Jak często? Nieskończenie wiele. Codziennie.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top