Znasz je? Nie żeby od razu złoczyńcy czy okrutnicy, tylko po prostu złe osoby. Nie kopią małych szczeniaczków, może nawet są miłe dla swoich mam i babć, ale jednak nie da się określić ich jako dobre. Byłyby w Slytherinie nie dlatego, że są ambitne i charakterne, tylko z wredności serca. Osoby, które każdym słowem wywołują Twoją niechęć. Które reprezentują sobą wszystko to przeciwko czemu opowiadasz się w życiu, nawet jeśli chodzi o stosunek do kelnera czy jak stać w kolejce. Te ludzkie potwory codzienności. Przeciętniaki piekła.

 

Może nawet chcą Cię zranić, kiedy akurat im się nudzi. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej są wygadane i lubią mówić dużo o innych. Czasami nawet trzymają się w grupach i wtedy mówią o innych jeszcze więcej.

 

Te osoby też robią coś dobrego. Pod koniec dnia możesz pogratulować sobie, że dorosłeś do tego, że się nimi nie martwisz. Nie obchodzi Cię co o Tobie sądzą i co mówią za Twoimi plecami. Bo mówią na pewno. Gdyby nie mówiły, nie byłyby takie złe. Właściwie, wnioskując z ich opisu, to nawet dobrze, że Cię nie lubią. Kiedy pijesz herbatę w domowym zaciszu, możesz skupić się na wszystkich miłych rzeczach i w ogóle nie musisz planować zemsty. Jesteś ponad zemstę. Można co prawda mścić się na osie, która wleciała Ci do piwa, ale lepiej po prostu zamówić nowe piwo. Przede wszystkim natomiast się ich nie boisz.

 

Nawet złe osoby mogą sprawić, że poczujesz się wspaniale.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top