normalnosc
Picture of Riennahera

Riennahera

Chcę dla mojego dziecka normalności

Czym jest normalność? 

Mam co do niej duże oczekiwania. Normalność to nie bylejakość. 

Normalność jest kiedy spokojnie zasypiasz. Kiedy rano wychodzisz z domu bez lęku i wracasz do niego z przyjemnością, po dobrze spędzonym dniu. Do osób, które kocham i którym ufasz, które kochają i ufają. Gdy nie musisz bać się kogo spotkasz na klatce, ani zastanawiać się nad intencjami osób mijanych na ulicy. Normalność jest dzieleniem się z najbliższymi swoimi problemami i radościami. Możliwością powiedzenia im wszystkiego. Domem, w którym kryjesz się przed całym złem świata. Szkołą i pracą, w których możesz być sobą i robić swoje. Czymkolwiek to jest. Bezpieczną ulicą. Przyjaznym przechodniem, kierowcą autobusu i sprzedawcą w sklepie. Przyjaznym klientem i miłym współpracownikiem. 

Tak, dla mojego dziecka, dla siebie, dla świata, chcę tylko normalności. Tylko i aż. 

Normalności niezależnie od tego czy będzie wybitna czy bardzo zwyczajna. Przebojowa czy cicha, robiąca karierę czy spełniająca się w życiu rodzinnym. Normalności, jeśli będzie lesbijką. Albo jeśli okaże się jednak moim synem. Jeśli jednego dnia przyprowadzi do domu dziewczynę, a kiedy indziej chłopaka. Czarnego, śniadego, niskiego, chudego, w rurkach albo z irokezem. Z akcentem lub bez akcentu. Jeśli będzie chciała chodzić się modlić w kościele, zborze, cerkwi, synagodze czy meczecie. Albo jeśli nie będzie chciała w ogóle. Jeśli będzie chciała mieć dzieci albo nie, z kimkolwiek miałaby je mieć. 

Martwi mnie, że moje dziecko może zostać skrzywdzone albo samo krzywdzić innych. Że będzie nieszczęśliwe. Smutne. Samotne. Niespełnione. Nie martwi mnie, kogo będzie kochać, ani w jaką siłę wyższą wierzyć. Nie ma takiego Boga ani boga, nie ma takiej ideologii, nie ma takich oczekiwań, które byłyby ważniejsze od niej jako mojego dziecka, jako człowieka. 

Tej normalności chcę dla niej i tej normalności będę jej uczyć. Głęboko wierząc, że kiedyś będzie czymś powszechnym na każdej szerokości geograficznej i pod każdą flagą. 

Jeszcze będzie przepięknie

Jeszcze będzie normalnie

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top