” Son, I think it’s time you and I had a little talk. I got a call from your math teacher yesterday. She says you were drawing horses in your math book.”
” Unicorns. They were unicorns.”
” What ? „
” Nothing”
„She also says that you haven’t been turning your homework in on time. And I’m very disappointed you didn’t even try out for the swimteam. As for those riding lessons you’ve been wanting, you say you love horses yet you seem to be afraid to get on a real one. Now, Bastian, you’re old enough to get your head out of the clouds and start keeping both feet on the ground. Alright ?”

One of the three most important films in my life. Guess.


dress – Primark; unicorn necklace – Topshop; watch necklace – vintage;

-Synu, myślę że powinniśmy odbyć pewną rozmowę. Wczoraj zadzwoniła do mnie twoja nauczycielka matematyki. Mówi, że rysowałeś konie w książce do matematyki.
-Jednorożce. To były jednorożce.
-Słucham?
-Nie ważne.
-Mówi też, że nie oddajesz na czas prac domowych. No i jestem zawiedziony, że nawet nie próbowałeś dostać się do drużyny pływackiej. Jeśli chodzi o lekcje jazdy konnej, których tak chciałeś, mówisz, że kochasz konie a boisz się dosiąść prawdziwego. Bastian, jesteś wystarczająco dorosły, żeby przestać chodzić z głową w chmurach i stanąć na ziemi, w porządku?

Jeden z trzech najważniejszych filmów mojego życia. Zgadnij.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

16 thoughts on “They were unicorns”

  1. Mój faworyt to Falkor vel Fuchur 🙂 tym razem mniej Duncan, ale i tak urodę masz wybitnie przedwojenną. Miłego wieczoru!

  2. mój poprzedni komentarz chyba się nie zamieścił zatem ponawiam: sukienka pięĸna, a stylizacja lekko leniwa i urokliwa zarazem, dialogi pochodzą z „never ending story” 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top