Photos by Innes Morrison

inspired by Hayao Miyazaki’s 'Mononoke Hime’

’W dawnych wiekach ziemia pokryta była lasami gdzie od dawien dawna zamieszkiwały duchy bogów. Człowiek i bestie żyli ze sobą wtedy w harmonii,ale z biegiem czasu większość potężnych lasów została zniszczona. Pozostałe były strzeżone przez ogromne bestie,wierne Wielkiemu Duchowi Lasu, bo były to dni bogów i demonów’.

Zdjęcia z okazji akcji na Dzień Postaci z Bajek zainicjowanej wśród szafiarek przez Robaczka. Zdecydowałam się przebrać za postać z jednej z moich ulubionych bajkowych opowieści czyli z 'Księżniczki Mononoke’, filmu autorstwa geniusza animacji Hayao Miyazakiego. Wybrałam tę postać i opowieść bo uwielbiam San za to, że jest jednocześnie bohaterką pozytywną i okrutnym zwierzęciem, a w samym filmie nie ma podziału na dobro i zło.
Tak więc oto ja jako 'opętana księżniczka’.

English:
’In ancient times, the land lay covered in forests, where, from ages long past, dwelt the spirits of the gods. Back then, man and beast lived in harmony, but as time went by, most of the great forests were destroyed. Those that remained were guarded by gigantic beasts who owed their allegiances to the Great Forest Spirit, for those were the days of gods and demons.’

Photos for another Polish bloggers’ initiative, we were to dress up as fairy tales characters. I decided to go as a character from one of my favourite stories ever – 'Mononoke Hime’ by the genius of animation Hayao Miyazaki. I chose the character and story for I admire than San is at the same time a heroine and a violent beast and there is no good and evil in the film.
So here I am as 'possessed princess’.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

16 thoughts on “Dzień Postaci z Bajek”

  1. Świetny pomysł! Mój luby powiedział, że „tej to się serio boi” 😀 odparłam, że księżniczka Mononoke to straszna baja jest, więc słusznie. Naprawdę bardzo mi się podoba — wierne odwzorowanie postaci przy zachowaniu umiaru, zahaczając gdzieś o jesienny trend.

  2. A ja nie znam takiej bajki,…najpierw myślałam że to brudna Pocahontas 😉 Ale porównując ze zdjęciem rzeczywiście stylizacja bardzo udana!

  3. Brawo!
    „Mononoke Hime” to pierwszy film, który zobaczyłam w multipleksie, pierwsze anime widziane na dużym ekranie (równo 10 lat temu!). Ech, wspomnienia…

  4. ta bajka to z tych japońskich?? wyglądasz o niebo lepiej niż ten ktoś na rysunkach choć w pierwszej chwili się przestraszyłam że robisz za rzymianina pobitego przez Asterixa i Obelixa z ich bajki…

  5. Uwielbiam to anime. A ty mi bardzo dobrze pasujesz do tej postaci, chociaż jak mówiłaś że blipie, że będzie krwawo, to przypuszczałam, że przebierzesz się raczej za kogoś z True Blood. Tak, tak, wiem, to nie jest bajka 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top