jacket – military surplus; faux fur collar – H&M; dress – Internacionale; bag, belt – thrifted; wedges – New Look;

Photos by Innes Morrison

Zestaw nie był pierwotnie zainspirowany Jedi, wyszło to dopiero na zdjęciach. Nie sądzę,że to przypadek. Świadomość mam mocno skażoną Gwiezdnymi Wojnami, a może po prostu jestem przepełniona mocą 😉
Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, to chodzi o krótką i jasną warstwę pod spodem i cięższą z dużym kapturem na wierzchu. W porządku, kiziak jest wynikiem własnej inwencji twórczej, ale serio, jak mogłabym założyć parkę bez niego? Albo cokolwiek bez niego?
Ciekawostka – Gwiezdne Wojny to nie tylko jeden z moich ulubionych filmów, ale jest to pierwszy film, który pamiętam z dzieciństwa. Miałam kilka lat i weszłam wujkowi do pokoju, kiedy oglądał filmy na video z kolegami ze studiów. Posiedziałam z nimi chwilę i się znudziłam, ale scena z Chewbaccą i C3PO grającymi w coś na kształt szachów zapadła mi w pamięć na zawsze.

English: I did not think about Jedi knights when I was choosing clothes in the morning, it only appeared to me in the pictures. It might me my subconsciousness that’s infected by Star Wars, or maybe the Force is strong with me 😉
If you know not what I mean, I mean short and bright layer underneath and heavier one with a hood on top. Yes, the fluffy collar is my addition but hey, how could I wear a parka without one? Or how could I wear anything without one these days?
Fun fact – Star Wars is not only one of my favourite films, it’s also the first I remember from my childhood. My uncle was a student then and his mates came around to watch some videos. I was few years old, sat with them for a wee while until I got bored but the scene when Chewbacca and C3PO play a chess-like game stayed in my memory forever.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

31 thoughts on “Then, only then, a Jedi will you be”

 1. ’Moc w Tobie jest silna’. Wielbie Gwiezde Wojny. Han Solo to ideal mezczyzny, a uwielbiam tez Obi Wan Kenobi(’ego). Swego czasu nawet wszystkie informacje o GW zbierałam (figurki, miecze, itp).

  Mnie sie bardzo podoba. Sukienka i parka bomba. No i bez kiziaka ani rusz:)

 2. >agacior89: Byłam dzisiaj, nie ma ich 🙁
  >Panna Lemoniada: Han Solo – ideał, zdecydowanie.
  >Zyzza: Nawet nie wiem, o czym Ty do mnie piszesz 🙂
  >Klamoty: No niech Ci będzie, że Leia. Też nie była zła 🙂
  >Drogie Anonimy: Parki z futerkiem są teraz wszędzie, w modowych pismach,na lookbooku, na chictopii, na większości streetfashionowych blogów. Co więcej, były też zeszłej jesieni. Na bloga Fashionelki nie wchodzę i nie czytam go z pobudek ideologicznych, więc pudło. Poza tym czemu akurat Fashionelka, a nie np. http://jestemkasia.blogspot.com/ ??

 3. Ta sukienka jest wspaniała. Widziałam ostatnio w lumpeksie takiego super futrzaczka. Tak żałuję, że nie kupiłam… Może jeszcze będzie jak tam wrócę?:D

 4. za często tu postujesz, nie dla takich leniwych komentatorów jak ja – jeszcze nie zdążyłam tego skomentować a tu już nowy.
  dobra, ponarzekałam, mogę przejść do meritum: piękna sukienka 🙂
  ps z powodów ideologicznych, hm? no, ciekawe, ciekawe. ja raczej z estetycznych omijam.

 5. >Miszelka: Ale Jedi to już jest religia :>
  >Kamila: Sukienka nie jest z H&M tylko z Internacionale.
  >My Taste Of Honey: Bo ja jestem elfem! W wieku 12 lat sięgnęłam po Sapkowskiego i od tamtego czasu jestem święcie przekonana, że jestem elfem. Serio,serio 🙂
  >Pani Mruk: :*
  >No Life Till Leather: JAK TO NIE OGLĄDAŁAŚ?!
  >jak gdyby nigdy nic: No wiesz? Teraz się obrażę i nie będę postować przez miesiąc! No, może tydzień 😉 A wyjaśnienie ideologii Ci napisałam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top