Primark skirt worn as dress, River Island platforms

Photos by Olivia Vitazkowa
You might find her HERE and HERE

Gniew mi opiewaj bogini, Peleusa syna, Achilla
Zgubny, który tak wiele nieszczęścia przysporzył Achąjom;
Wiele szlachetnych dusz bohaterów do Hada wyprawił,
Ciała ich zaś na pastwę psom i ptakom drapieżnym
Wszystkim porozrzucał (tak chciały Zeusa wyroki)

Neoklasyczny Wellington Church budzi we mnie bardzo antyczne skojarzenia. I kiedy akurat mam nastrój na bycie starożytną boginką (patrz przykazanie VIII modowego dekalogu), idealnie nadaje się, by w zwiewnej kiecce opierać się o kolumny, wzdychać i prezentować rzymski profil.
Z wojną trojańską wiąże się moja wielka niespełniona ambicja. W gimnazjum występowałam w szkolnej inscenizacji 'Odprawy Posłów Greckich’. Marzyłam, żeby zagrać Kassandrę, jej kwestia 'matko, ty dziatek swoich płakać nie będziesz, jeno wyć będziesz’ jest jednym z moich ulubionych cytatów w polskiej literaturze. Oczywiście role przypadła mojej sąsiadce, bo pani nauczycielka kazała mi być Heleną Trojańską. Nigdy nie podniosłam się po tej porażce.
Wkrótce potem na ekrany weszła 'Troja’ z Bradem Pittem. Nie mogłam doczekać się Kassandry. I zgadnijcie, jaką postać wycięto całkowicie ze scenariusza?

English: O GODDESS ! sing the wrath of Peleus’ son,
Achilles; sing the deadly wrath that brought
Woes numberless upon the Greeks, and swept
To Hades many a valiant soul, and gave
Their limbs a prey to dogs and birds of air,— 5
For so had Jove appointed,—from the time
When the two chiefs, Atrides, king of men,
And great Achilles, parted first as foes.

On the days when I feel like an ancient goddess (check the VIIIth commandment of my fashion decalogue), it is great to be near the Wellington Church to prop your back against the neoclassical columns, sigh and present your Roman profile.
The Iliad brings back the memory of the school play, years ago. I really wanted to play Cassandra and I did not get the role as I got assigned to play Helen of Troy. I never recovered after that. Soon after 'Troy’ appeared in the cinemas. I really looked forward to see Cassandra. And guess who they cut out from the story altogether.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top