allhallows9
Picture of Riennahera

Riennahera

5 kostiumów na Halloween do wykonania w 5 minut//5 Halloween Costumes to make in less than 5 minutes

Jestem wielką miłośniczką Halloween. Właściwie to nie obchodzą mnie dynie, duchy i inne konflikty pogańskich zwyczajów z tradycją chrześcijańską. Obchodzi mnie tylko jedno – okazja do przebrania się w dziwaczny, czasem okropny kostium i możliwość wyjścia w nim na ulicę. Różni ludzie mają różne pasje, ja lubię się przebierać. Poprzednie kostiumy można zobaczyć TUTAJ.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy to lubi, potrafi czy chce robić (np. mój osobisty mężczyzna zawsze przeżywa katusze, kiedykolwiek okazja wymaga wyglądania dziwnie). Dla takich właśnie osób jest ten post. Otóż prezentuję pięć kostiumów do wykonania w pięć minut (lub nawet mniej) z materiałów, które powinny się znajdować w każdym domu. Takie Halloweenowe SOS dla tych, którzy potrzebują kostiumu na ostatnią chwilę.

English: I am the biggest Halloween lover. I actually quite hate pumkins and stuff and don’t care about the ocultist aspect to it, but it allows you to dress up and go out dressed like an idiot. I like to do that quite a lot, as you can see.
I am aware not everyone is like me and for those who never know who to dress up for, I prepared a little last minute manual.

1. dyskretny urok Cesarstwa, czyli dekadenccy Rzymianie
Potrzebne będą:
– prześcieradło, zalecam zużyte, pod koniec imprezy na pewno będzie w koszmarnym stanie; jeśli jeszcze przed imprezą oblejecie się przypadkiem winem, tym lepiej, będzie bardziej dekadencko i orgiastycznie
– wszelkiego rodzaju paciorki, wisiorki, wieńce pogrzebowe na głowę; im więcej, tym wyższa Wasza pozycja na Cesarskim dworze

First comes the discreet charm of the Roman Empire. You’ll need distressed bed sheets (since they will be ruined by the end of the night), if they are stained with wine it’s even better, more decadent and orgiastic. Also, the more jewellery you wear the higher your position at the imperial court.

2. przezorni Ziemianie czyli przebranie z filmu 'Znaki’ M. Night Shyamalana
Potrzebna będzie tylko i wyłącznie folia aluminiowa, nawet nie cała rolka, więc to idealne przebranie dla skner. W filmie bohater grany przez Mela Gibsona jadąc samochodem słyszy w radiu wiadomości dotyczące inwadujących Ziemię kosmitów. Mają oni rzekomo czytać w ludzkich myślach za pomocą fal radiowych. Wobec tego w ramach ochrony zaleca się aluminiową czapkę. Gibson zirytowany zastanawia się, jakim inteligentem trzeba być, żeby w to uwierzyć. Po czym wchodzi do domu i widzi swojego brata i dzieci w aluminiowych czapkach. Wspaniała scena, szalona. Teraz możecie poczuć się jej częścią.

If you remeber 'Signs’ by M. Night Shyamalan, then you remember the scene when the main character’s brother and children wear the tin foil hats to prevent aliens to read their minds. It’s the best outfit for the scrooges among us since you only need some tin foil and a silly face.

3. Raz, dwa, Freddy ostre noże ma.
Potrzebne będą:
– kapelusz
– sweter w paski
– rękawiczka
– taśma klejąca
– noże
– maseczka na twarz typu peel off
– fluid
Jest to kultowe przebranie, niestety tylko i wyłącznie na imprezę w domu. Można co prawda spróbować zamienić ostre noże na noże do masła, ale ani nie gwarantuje to wejścia do imprezowni, ani nie zapewnia wyglądu psychopatycznego mordercy z koszmarów, a on jest przecież naszym celem.
Ważną częścią kostiumu jest odpadająca skóra twarzy. Efekt do uzyskania, gdy na twarz nałożymy maseczkę, pozwolimy jej trochę wyschnąć, po czym nałożymy fluid. Można też poszaleć ze szminką. Gwarantuję, że jako Freddie staniecie się gwiazdą imprezy. Każdy będzie chciał zedrzeć trochę skóry z Waszych twarzy (efekt sprawdzony przeze mnie w roku 2010).

One, two, Freddy’s coming for you. You will be the star of every party with the bits of your face coming off. Just put on some peel off face mask and then put face fluid on top of that. However you need to remember it’s best to wear this costume at some flat party since the bouncers will not let you in with any sharp objects. You might try to switch them for table knives but they might still not let you in. Also, it would be lame.

4. Bezdomny prorok
Potrzebne będą:
– kartonik
– coś do pisania
– szafa pełna ubrań
Kostium wykonujemy w ciemności. Podchodzimy do szafy i ubieramy na siebie jak najwięcej warstw się da. Następnie zapalamy światło i bez patrzenia w lustro dokładamy do kostiumu rękawiczki i nakrycie głowy. Na tabliczce piszemy nasze przesłanie do świata. I gotowe.
Jeśli ktoś zechce zauważyć, że bezdomność to poważny społeczny problem i nie należy z niego dowcipkować, oczywiście przyznam mu rację. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że to nie ja czytam właśnie jak zrobić kostium na Halloween w pięć minut. Trzeba było obudzić się wcześniej. Zawsze można też powiedzieć, że jest to przebranie za modela z pokazu Vivienne Westwood.

You need a wardrobe full of clothes. You switch of the light, out on as many layers as possible, then turn the light on and without looking in the mirror add some gloves and a hat. Then scribble down your message to the world and you’re ready.
You might think homelessness is a serious issue not to be made fun of. I agree. Then again, it’s not me who was looking on internet for a last minute costume, is it? You could have tried harder. You can always call this costume Vivienne Westwood for Fall 2010, if you like.

5. Last but not least, przebranie Okropnie Wolnego Mordercy z Bardzo Nieefektywną Bronią.
Jeśli nie wiecie, o kogo chodzi, zapraszam do obejrzenia.
Potrzebna będzie bluza, cień do oczu i łyżka. Łyżki. Mnóstwo łyżek. Pac. Pac. Pac. Pac. Pac.
Pac.

Last but not least, The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon. Never heard of him? Check it out.
You only need a hoodie, some eye shadow and a spoon. Spoons. A LOT of them. Slap. Slap. Slap. Slap.

Mam nadzieję, że w chwili potrzeby skorzystacie z powyższego poradnika.
Chętnie poczytam o Waszych kostiumach.
Miłej zabawy.
Pac.


I hope this was helpful. Enjoy your Halloween. Slap.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top