Topshop shoes and hat, Zara trousers, H&M faux fur collar, thrifted sweater

Photos by Ell
edited by Panna Lemoniada

Zdecydowanie jestem trendseterką. Burgundzki sweter miałam już w zeszłym sezonie, kiedy nikt nie przypuszczał, że będzie tegorocznym hitem. Ale co tam sweter! Trendy realizuję w każdej sferze życia, w której tylko się da. Więc nie tylko burgundzki sweter, nie tylko burgundzkie wino, ale i moja praca magisterska, w której sprawdzałam przydatność teorii Norberta Eliasa dla dziedziny studiów nad kulturą dworską, omawiając jego wnioski dotyczące dworu Ludwika XIV w odniesieniu do późnośredniowiecznego dworu książąt…Burgundii.
I nikt mi nie podskoczy. Jestem najmodniejsza.

English: I am such a trendsetter. Burgundy is the It colour this season and I had a burgundy cardigan last year. But for me fashion is not only about clothing, but about life as a whole. So not only I wear burgundy cardi, not only I drink burgundian wine, I actually wrote my Masters dissertation on how valuable Norbert Elias’ theory on the court society is for the court studies as a discipline by applying what he wrote about the household of Louis XIV to that of late medieval dukes of…Burgundy!
Beat that. I bet you cannot. I am the ultimate fashion victim.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

12 thoughts on “House of Valois-Burgundy”

 1. okeeeej, czy guru jest w stanie przewidzieć trendy na przyszły rok? 🙂 żartuję.
  ja np. miałam w swojej szafie wężowe spodnie już na długo przed tym, jak stały się trendi 🙂

 2. Z tą Burgundia to proszę nie przesadzać, bo to wiadomo jak przez zawistników można skończyc – w wieży Nestle.. 🙂

 3. To okropne jak tak ciagle pracujesz i ja chce do ciebie pisac a ciebie nie ma.

  moj chlopak powiedzial ze rozpoznaje ta venue w ktorej masz robione fotki. I ja ja rozpoznalam po czym weszlismy na „jak zarabiac na blogu” i o.

  gdziez to?

 4. >futuristka: Nie wiem czy kulturoznawstwo, nie studiowałam nigdy w Polsce i nie wiem jak to sie z programem by pokrywało. Nazywały się Medieval & Renaissance Studies. Magisterka tylko, bo licencjat miałam bardziej sensowny.
  >Zyzanna: Wiem, że to okropne. Boleśnie to odczuwam. To jest za radą miejską 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top