Ninja powrócił w dwóch znakomitych odsłonach. W moim domu trwa spór, która odsłona jest najlepsza. Materiał zapoznawczy:

Ell poleca / Ell’s favourite:

Ja polecam / Yours truly’s favourite:

Sednem reklam z ninja jest satyra na dzielnicę West End w Glasgow, w której (jak większość studentów University of Glasgow) miałam przyjemność mieszkać przez pięć lat studiów. Jest to najpiękniejsza i najbardziej klimatyczna część miasta i zarazem, jak można się spodziewać, najbardziej pretensjonalna i hipsterska.

Pomożecie rozwiązać spór, kto rządzi? Rozprawa koleżanki Laury na temat sztuki czy też może genialna gra aktorska młodego Munro, który karmi łabędzie brioszkami? 🙂

English: The Ninja is back in two excellent video’s. In my household there is now a conflict between my boyfriend who is a fan of Laura’s artistic views and me as I appreciate young Munro’s perfomance and his love for swans more. Help us decide which is better! 🙂

The whole idea is based on a satire on Glasgow’s West End. It is definitely the prettiest and most artistic part of the city and at the same time, as one can expect, the most pretentious one with the highest number of hipsters per square mile. I should know, I’ve lived there for five years (as do most University of glasgow students) 😉

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

10 thoughts on “The Return of the Ninja”

  1. Drugi film jest zdecydowanie szowinistyczny i konstytuuje samcze ego. Dlaczego ninja zabił w pierwszej kolejności matkę? To symboliczny zamach na instytucję waginy. Nie wspominając już o tym, że młody Munro karmi łabędzie (szyja!). Niczego nieświadomy odbiorca jest manipulowany kodem kulturowym, bezczelnie zmanipulowanym przez zwolenników patriarchatu.

    1. Jednakoż ninja pokonuje patriarchę pod postacią białego mężczyzny w średnim wieku z klasy średniej. W ten sposób Daleki Wschód uwalnia zachodni świat od negatywnego wizerunku ojca i pozostawia młodemu Murdo wybór drogi. Pozbawiony rodziców i ram społecznych odkrywa siebie po raz pierwszy świadomie.

  2. To teraz tam aż tak traktują kobiety? Czy twórca mści się podświadomie?Czy się zaciągał czy nie zaciągał, bo u nas trwa spór? Drugi lepszy. Pierwszy ma za mało rozwinięte wątki jednak. Z drugiego można by zrobić serial.

  3. Poniewaz ja wiem ze nie musze byc lizusem zebys mnie lubila i ze cenisz sobie moja szczera ocene chcialabym Cie poinformowac ze zdecydowanie filmik numer 1 wygrywa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top