Mamałgosia taguje, ja odpowiadam.

O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?

Lubię czytać o każdej porze. Szczególnie w dni, kiedy mogę leniuchować. Niekoniecznie lubię czytać wieczorem, bo czuję przymus zakończenia czytania 'bo jutro do pracy’.

Gdzie czytasz?

Na fotelu, w łóżku, w pociągu. Wanna jest koszmarna, bo woda mi stygnie.

W jakiej pozycji najchętniej czytasz?

Na siedząco jest najmilej, ale nie zawsze da się wygodnie usiąść, więc zdarzy mi się położyć.

Jaki rodzaj książek najchętniej czytasz ?

Powieści. Kiedyś miałam sprytny plan, że będę czytać tylko wielkie dzieła literatury, ale nie wyszło, bo nijak nie mogłam czytać 'Nędzników’ przed snem, nie dało się. No i pojawiła się seria o Sookie Stackhouse i seksie z wampirami…Koniec końców jednak najbardziej lubię czytać utwory autorów pokroju Dostojewskiego, Dickensa, Hugo, Austen. Ten okres do mnie mocno przemawia, boleśnie odczuwa się w sercu ich wielkość (może Austen mniej, ale panowie są bardzo boleśnie wspaniali). Jeszcze Vonneguta pochłaniam błyskawicznie. I Camus.

Jaką książkę ostatnio kupiłaś/dostałaś?

Wstyd się przyznać, ale chyba 'Annę Kareninę’ we wrześniu. Nie lubię kupować książek. Dostawać, zabierać z domu, pożyczać to tak, kupować nie. Chyba, że w antykwariacie, wtedy owszem. Współczesne księgarnie nie mają dla mnie uroku.

Co czytałaś ostatnio?

’Gottland’ Mariusza Szczygła. Zabawne, smutne, trup się ściele gęsto, a wszystko to oparte na faktach.

Co czytasz obecnie?

Od września męczę 'Annę Kareninę’. Kocham tę książkę i jej nienawidzę. Czasem z nią śpię, a czasem nią rzucam. Zwłaszcza nienawidzę Anny.

Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi?

Brzydzi mnie idea oszpecania książki zaginaniem rogów.

E-book czy audiobook?

Brzydzi mnie idea audiobooka.

Jaka jest twoja ulubiona książka z dzieciństwa?

’Opowieści z Narnii’. Bezkonkurencyjnie. Potem długo, długo nic i 'Nils Paluszek’ Astrid Lindgren i klasyczne baśnie Grimmów i Andersena.

Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?

Raskolnikow ze 'Zbrodni i Kary’ i Lord Henry Wotton z 'Portretu Doriana Graya’. Identyfikuję się z ich próżnością i późniejszym rozczarowaniem.

Taguję:

Panią Mruk

Marsdilajt

Makijażystkę Femi

Venilę

Aniomatronikę

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

17 thoughts on “Reading is cool”

 1. fajny post:) Anna Karenina to moja ukochana książka. też nie mogę powiedzieć, żebym lubiła samą Annę, poza tym momentami niesamowicie wkurza mnie Lewin, ale jednocześnie widzę w nich wiele podobieństw do siebie samej. poza tym idealnie scharakteryzowałaś Raskolnikowa:)

  1. Lewin jest fajny! To znaczy głupi (nie brak mu wiedzy, a raczej prostej mądrości życiowej ;), ale pocieszny i dobry. Chwilami też widzę w jego miotaniu się podobieństwo do mnie.

 2. Poczułam książkową więź!! Ostatnio też czytałam „Gottland”- wczoraj zakończone, ale czytane już drugi raz. Jesteś pierwszą osobą jaką znam, która zna i kocha „Nilsa Paluszka”.
  Pozdrawiam!

  Marta

  1. ’Najukochańsza siostra’ z tego zbioru to jakby historia o mnie! Nie miałam małego braciszka, ale jako jedynaczka zawsze żyłam w świecie wyobraźni i wymyślałam sobie postaci, którymi jestem i przyjaciół, chociaż miałam prawdziwych. I wymyśloną siostrę też mam (w sumie do dzisiaj :).

 3. Nie na temat: rien,polecisz jakieś fajne chrity shops etc świeżo przybyłej w okolice Londka?cuś wspominałaś w jakimś poprzednim poście o nawale łachów z UO,isn’t true? 😉

 4. no nareszcie lans na czytanie 🙂
  też bardzo lubię przełom wieków i te wszystkie psychologiczno-egzystencjalno-przygodowe (otóż tak – wartka akcja musi być, choć czasem w przerwach na 15 stronicowy elaborat aksjologiczny) cegły a z nich najbardziej cegłę wszechświata czyli „w poszukiwaniu straconego czasu”, choć oplata już ją podstępny wąż moderny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top