Mamałgosia taguje, ja odpowiadam.

O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?

Lubię czytać o każdej porze. Szczególnie w dni, kiedy mogę leniuchować. Niekoniecznie lubię czytać wieczorem, bo czuję przymus zakończenia czytania 'bo jutro do pracy’.

Gdzie czytasz?

Na fotelu, w łóżku, w pociągu. Wanna jest koszmarna, bo woda mi stygnie.

W jakiej pozycji najchętniej czytasz?

Na siedząco jest najmilej, ale nie zawsze da się wygodnie usiąść, więc zdarzy mi się położyć.

Jaki rodzaj książek najchętniej czytasz ?

Powieści. Kiedyś miałam sprytny plan, że będę czytać tylko wielkie dzieła literatury, ale nie wyszło, bo nijak nie mogłam czytać 'Nędzników’ przed snem, nie dało się. No i pojawiła się seria o Sookie Stackhouse i seksie z wampirami…Koniec końców jednak najbardziej lubię czytać utwory autorów pokroju Dostojewskiego, Dickensa, Hugo, Austen. Ten okres do mnie mocno przemawia, boleśnie odczuwa się w sercu ich wielkość (może Austen mniej, ale panowie są bardzo boleśnie wspaniali). Jeszcze Vonneguta pochłaniam błyskawicznie. I Camus.

Jaką książkę ostatnio kupiłaś/dostałaś?

Wstyd się przyznać, ale chyba 'Annę Kareninę’ we wrześniu. Nie lubię kupować książek. Dostawać, zabierać z domu, pożyczać to tak, kupować nie. Chyba, że w antykwariacie, wtedy owszem. Współczesne księgarnie nie mają dla mnie uroku.

Co czytałaś ostatnio?

’Gottland’ Mariusza Szczygła. Zabawne, smutne, trup się ściele gęsto, a wszystko to oparte na faktach.

Co czytasz obecnie?

Od września męczę 'Annę Kareninę’. Kocham tę książkę i jej nienawidzę. Czasem z nią śpię, a czasem nią rzucam. Zwłaszcza nienawidzę Anny.

Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi?

Brzydzi mnie idea oszpecania książki zaginaniem rogów.

E-book czy audiobook?

Brzydzi mnie idea audiobooka.

Jaka jest twoja ulubiona książka z dzieciństwa?

’Opowieści z Narnii’. Bezkonkurencyjnie. Potem długo, długo nic i 'Nils Paluszek’ Astrid Lindgren i klasyczne baśnie Grimmów i Andersena.

Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?

Raskolnikow ze 'Zbrodni i Kary’ i Lord Henry Wotton z 'Portretu Doriana Graya’. Identyfikuję się z ich próżnością i późniejszym rozczarowaniem.

Taguję:

Panią Mruk

Marsdilajt

Makijażystkę Femi

Venilę

Aniomatronikę

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top