Topshop dress and shoes, H&M faux fur collar and headband, Primark cardigan

Photos by Venila Kostis

Dzisiejszy post to próba błyśnięcia na stadionie niczym Natalia Siwiec. Z tym, że nie będę czekać kilku miesięcy i od razu przyznam się do ustawki, no bo jednak nie przechadzam się codziennie między krzesełkami śląc dookoła sarnie spojrzenia.

Emocje towarzyszące imprezom sportowym od zawsze są mi jakoś obce. Elizabeth Bennet nie siedziała na trybunach, w Niekończącej się Opowieści też nie było igrzysk. Żeby jeszcze sportowcy przebrani byli za Sir Lancelota czy innego Tristana to mogłabym się cieszyć, a tak to nudy. Dobrze chociaż, że jaskrawo zielone krzesełka przypominają psychodeliczne roślinki, stylówa wyszła dzięki temu na nieco naćpaną Alicję z Krainy Czarów, która ubiła kota z Cheshire i zrobiła z niego kołnierz.

-Paliliśmy trawkę, panienko? – zagadnąłem grzecznie. – Łykaliśmy barbituraniki? Czy może naćpaliśmy się amfetaminki?
Ma foi, wcześnie teraz dzieci zaczynają. (…) – Cóż tedy zażywaliśmy? – spytałem. – Jakiaż to substancja pozwoliła nam osiągnąć odmienny stan świadomości? Jakiż to preparat przeniósł nas do krainy marzeń? A może po prostu piliśmy bez umiaru ciepławy gin and tonic?
– Ja? – zarumieniła się.-Ja niczego nie piłam…To znaczy, tylko jeden, jeden maciupeńki łyczek…No, może dwa…Lub trzy…Ale na butelce była przecież karteczka z napisem: „Wypij mnie”. To w żaden sposób nie mogło mi zaszkodzić.
– Zupełnie jakbym słyszał Janis Joplin.

/Andrzej Sapkowski 'Złote Popołudnie’/

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top