Wiele rzeczy irytuje mnie w naszym szafiarskim półświatku, ale jedną z najbardziej denerwujących jest nadużywanie słowa ‘stylizacja’. Nie wiem zresztą, czy to tak naprawdę grzeszek typowy dla blogerów czy też przykład idzie ‘z góry’ czyli z tradycyjnych mediów, bo ‘stylizacja’ rządzi też w telewizji i prasie. Nikt już nie może po prostu założyć na siebie bawełnianego podkoszulka i jeansów, tylko musi się ‘stylizować’. Nie można już mówić ‘fajnie wyglądasz’ albo ‘podoba mi się jak się ubierasz’, tylko ‘świetna stylizacja’.

Następuje jakaś nie do końca dla mnie zrozumiała fetyszyzacja metafizycznego aktu wciągnięca na cztery litery spodni czy wbicia się w kieckę połączonego z niesamowitą umiejętnością wsunięcia stóp w jakieś obuwie.
Być może ma to na celu tworzenie wizji własnej osoby jako celebrytki, która budzi się rano w swoim pełnym światła apartamencie, po czym wolnym krokiem zmierza w stronę zajmującej cały pokój garderoby, gdzie popijając kawę z porcelanowej filiżanki będzie się ‘stylizować’. Nie wiem jak wygląda Wasz dzień, ale osobiście w większości przypadków dobieram elementy stroju szybko analizując czy spódnica, którą podniosłam z podłogi pasuje do bluzki, która wisi na suszarce do prania. Naga prawda o moim procesie twórczym.

Stylizowanie pozostawiam profesjonalistom, ja wolę się ubrać jak uczciwy człowiek.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top