bor1
Riennahera

Riennahera

Borough Market – najlepszy market w Londynie

borough market w londynie

Camden Town, Portobello czy Brick Lane są fajnie, ale koniec końców ile można oglądać te same antyki, chińskie sukienki starające się być retro czy dziesiątki sklepów vintage, w których asortyment jest do siebie zbliżony, a i ceny równie wybujałe (wyjątkiem jest tu przystępne Beyond Retro). Jest jednak market, który nigdy mi się nie znudzi. O którym nie ma możliwości powiedzieć 'no co ty stary, po co będziemy jechać, tyle razy byliśmy, co tam jest ciekawego’. Wszystko na tym markecie jest bardzo ciekawe, bo wszystko pachnie, nęci i smakuje i można tym zapchać gębę. Jak wiecie, lubię pochłaniać, a jest tam co pochłaniać.

Kate Moss powiedziała kiedyś, że nic nie smakuje tak dobrze jak dobra jest świadomość bycia chudym. Strasznie mi przykro, że nikt nie pokazał jej nigdy dobrej restauracji. Bo dobre mienie, perły, kamienie i XS odzienie, ale kiełba, trufla, śledź i pajda chleba lepsze. Poza tym za późno dla mnie na zostanie modelką czy seksowną aktorką, chudość mi nie grozi, a na smakowanie tych wszystkich pyszności zawsze jest czas.

Na Borough Market znajdziecie zarówno strusie jaja, świeżo upolowane króliki czy owoce morza z oczami (u tych, co mają oczy), jak i organiczne smoothie czy sery po dwadzieścia funtów za kilogram. Nie lubię gotować, ale od tego marketu jestem uzależniona. Myślę, że zdjęcia pomogą zrozumieć dlaczego.


View Larger Map

borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie
borough market w londynie

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

11 thoughts on “Borough Market – najlepszy market w Londynie”

  1. jako, że ostatnio jakaś zezwierzęciała jestem to widok ładnego jedzenia powoduje u mnie chęć wytarzania się w nim 😀

  2. Myślę że jesteś odpowiednią osobą żeby spytać – jak to jest z tym chlebem w Wielkiej Brytanii? Naprawdę taki niedobry? Bo ten na pierwszym zdjęciu wygląda tak pysznie…

    1. Rzeczywiście jest niedobry, ale chyba to kwestia przyzwyczajenia do zupełnie innego smaku. Nie do końca znam się na produkcji chleba, ale polski chleb jest chyba robiony na zakwasie? Brytyjski z tego co mi wiadomo nie jest i jego smak jest bardziej mdły. Myślę jednak, że taki chleb jak na zdjęciu jest jednak diametralnie różny jakością od dostępnego w supermarketach. Następnym razem spróbuję i dam znać 🙂

    2. Faktycznie na poczatku mozesz go nie lubic, ale kiedy znaldziesz dobre mijsce, dobra piekarnie, to posmakujesz. Ja mam swoje miejsca, gdzie kupuje pieczywo i bardzo nam smakuje. Fakt, ze lata robia swoje i czlowiek sie przyzwyczaja. Tu chleb i wiele produktow jest slone (konserwacja, wilgoc).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top