angielski pub

Wielka Brytania ma swoje wady i zalety, ale jeśli miałabym wymienić jedno z moich ulubionych zjawisk kulturalnych, jest to z pewnością pub.

Pub wita z otwartymi ramionami wszystkich. Studentów, którzy za najtańsze piwo płacą ostatnimi drobniakami, wystrojone panienki przygotowujące się na całonocny klubowy maraton, lokalne kółko emerytowanych wielbicielek dziergania na drutach, rodziny z dziećmi, biznesmenów na służbowym spotkaniu, randkujące pary. Można przyjść tam samemu, z ziomami, z babcią czy z psem. Jest to najbardziej demokrtyczne miejsce w kraju, w którym podziały klasowe są obecne jak nigdzie indziej w Europie.

Nie wiesz co robić w urodziny? Nie masz planów na Sylwestra? Nie masz pomysłu na obiad? To już masz. W najlepszych tego typu placówkach można też załapać się na noce karaoke albo quizy z nagrodami. Żyć nie umierać.

Oczywiście wszystko co w Wielkiej Brytanii dobre jest jeszcze lepsze kiedy jest się w Szkocji, zwłaszcza w pubach, w których dostępnych gatunków whisky nie da się zliczyć na palcach u rąk. Poza tym ten przybytek znajduje się nawet w najmniejszych wioskach. Może nie być przystanku autobusowego, może nie być spożywczego, ale pub z pewnością się znajdzie. I nie ma niczego przyjemniejszego niż po całym dniu chodzenia po górach i stanięciu oko w oko z majestatycznym jeleniem siąść z piwem przy kominku.

Poniższe zdjęcia pochodzą z mojego lokalnego pubu w Woking.

angielski pub
angielski pub
angielski pub
angielski pub
angielski pub

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top