W tym roku koniec świata nadszedł wcześniej.

Być może pamiętacie mój zeszłoroczny wpis o ataku krwiożerczej zimy w Anglii. Pociągi płakały, szkoły i zakłady pracy się zamykały, świat stał się otchłanią rozpaczy pokrytą pięciocentymetrową warstwą śniegu. Jedyną osobą, której wciąż można było zaufać był polski dostawca pizzy.

Zaprawdę, powiadam Wam, było to tylko preludium do dzisiejszego Armageddonu. Zaczęło się niewinnie. Rano ucałowałam Ella, założyłam czapeczkę i z uśmiechem na ustach pomknęłam na stację, coby radośnie tworzyć PKB. A na stacji wejście zastawione było wielką tablicą z napisem 'NIE POJEDZIESZ GUPIA! NIE CZYTAŁAŚ OSTRZEŻEŃ?! WIAŁO BĘDZIE! WON DO DOMU’ czy coś w tym stylu. I nie pojechałam. Wszystkie pociągi na linii South West Trains, która zaczyna się i kończy na Waterloo, zostały odwołane…do odwołania. Dodajmy, że Waterloo to dworzec obsługujący największą liczbę pasażerów w Wielkiej Brytanii, w zeszłym roku było to łącznie ponad 94 milionów wejść i wyjść. Można założyć, że dziennie chodzi o jakieś 125 tysięcy osób.

Kiedy zatem na Waterloo ludzie rzucali się ławkami i kamieniami oraz zaczęło dochodzić do aktów kanibalizmu, wiatr wyrywał matkom niemowlęta z wózków, a mój szef wysłał po mnie do domu kierowcę, Wasza dzielna blogerka, nie bacząc na przeciwności losu wyruszyła udokumentować tę klęskę żywiołową. Dla Was wszystko. Nie zawahałam się nawet gdy do walki z tornadem i wściekłymi drzewami włączyły się samoloty (obrazek 5).

A tak bardziej poważnie, niektóre południowe regiony zostały dość mocno dotknięte i kilka osób straciło życie. Ale nie całe południe, cały Londyn czy Surrey, gdzie w nocy nieco powiało i połamało się trochę drzew. Kiedy wracałam z pracy około osiemnastej, pociągi jeszcze nie wróciły do normalnego funkcjonowania, chociaż przez cały dzień pogoda była…dobra. Bo w Anglii nie liczy się jak poważne są szkody i ile torów jest naprawdę zablokowanych przez gałęzie. Liczy się CO MOGŁOBY SIĘ STAĆ i jakie przewidywania mieli NAUKOWCY.

Na zakończenie dodam tylko, że NAUKOWCY już przewidzieli zimę stulecia. Myślę, że nawet jeśli śnieg nie spadnie warto na zapas odwołać pociągi.

strój na koniec świata:
// vintage kożuch, sukienka ASOS, botki Zara, torba Topshop, czapka autorstwa Mamy //


Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top