win5
Riennahera

Riennahera

Coraz bliżej (serialowe) Święta…

coraz bliżej święta
coraz bliżej święta

Wiecie czego nie lubię?

Papryki, ludzi, którzy nie wierzą w dinozaury i świątecznych odcinków seriali.

Świąteczne odcinki zawsze przebiegają według podobnego scenariusza, niezależnie od tego czy akcja toczy się na Sadybie czy Upper East Endzie. Wokół panuje radosna i rodzinna atmosfera, przystrajana jest choinka, wszystko ma być takie przepiękne i normalne, a tu nagle DRAMAT! Może być to problem finansowy, wypadek, zdrada, zakazana miłość, albo odnaleziony po latach zły bliźniak brata byłej żony wujka Whitney Houston. Dramat może być ukrywany i sekretny albo całkiem jawnie niczym mroczne widmo może przesłaniać wszystkim radość zbliżających się wielkimi krokami Świąt. Ale nie obawiajcie się, bohaterowie stawią czoła problemom i wspólnymi siłami pokonają DRAMAT, aby na koniec grzać się przy cieple domowego ogniska w blasku choinki wychwalając to co w życiu najważniejsze. Lub też dla dobra ogółu dzielny męczennik będzie przeżywał DRAMAT w skrytości ducha, przemierzając melancholijnie ulice przy akompaniamencie smutnej ballady. Ewentualnie Joey wsadzi sobie indyka na głowę. I w końcu, niczym znak od Boga, spadnie śnieg. Nawet jeśli rzecz dzieje się na Hawajach.

Nie znoszę tych odcinków, nie obchodzi mnie jak bohaterowie zachowują się podczas dni ustawowo wolnych od pracy i jakie wewnętrzne przeżycia prowokuje w nich płatek śniegu. Czy nie mogłoby być odcinka prezentującego jak Lubiczowie, Van der Woodsenowie czy inne Ally McBeale reagują na przykład na atak nuklearny? Dżumę? Zombie apokalipsę? No już w najgorszym razie przynajmniej na inwazję obcych.

Chyba czas zabrać się za pisanie listu do Świętego Mikołaja…

// sweter Primark, sukienka H&M, buty Zara //

Photos by Miss Playground and me


coraz bliżej święta
coraz bliżej święta
coraz bliżej święta

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top