weekend w Paryżu stylizacja
weekend w Paryżu stylizacja

Tegoroczny pobyt w Paryżu był sumą szczęśliwych zbiegów okoliczności. Najpierw napisała do mnie Czytelniczka bloga, która po przeczytaniu wpisu o noworocznych postanowieniach zaprosiła mnie, żebym zatrzymała się w jej mieszkaniu. Potem okazało się, że Eurostar ma wielką promocję na bilety. Tym samym za 80 funtów w obie strony mogłam wyjechać pierwszym porannym pociągiem z Londynu (na który dotarłam z mojego mieszkania w dwadzieścia minut spacerem) i około dziewiątej rano być na dworcu Paris Nord. Żadnych nerwów związanych z samolotem, żadnego wielogodzinnego tłuczenia się autobusem w towarzystwie dziwnych ssących kciuki ludzi (true story) i zataczania na promie. W samym Paryżu natomiast okazało się, że z powodu największego w historii stężenia zanieczyszczenia powietrza, publiczny transport przez cały czas naszego pobytu będzie za darmo. Być może moje płuca pełne są rakotwórczych substancji, ale wszystko co zaoszczędziliśmy na transporcie wydaliśmy na sery, wino, ulubione kebaby w Marais i rozbijanie się po kawiarenkach. Było warto.

Na miejscu, korzystając z dobrodziejstw darmowego transportu, odwiedziłam znów po 12 latach Wersal (na temat którego szykuję dla Was mega wpis historyczny w oparciu o moją pracę magisterską), a także po raz pierwszy Bazylikę St Denis. W samym dniu dwudziestych siódmych urodzin stanęłam oko w oko z Jimem Morrisonem – co za SYMBOL, jaka METAFORA! A także, co ważniejsze, z ukochaną szafiarką Wildem. Rano Ell przyniósł mi wymęczone i pomemłane ciastko z jedynej otwartej w pobliżu piekarni, które zjedliśmy pod czujnym okiem kota. Było idealnie.

Jako, że ten wyjazd ewidentnie zorganizowała siła wyższa, chciałam po cichutku napomknąć, że marzę też o wyprawie na Islandię i do Walii…Może na imieniny? Nie żebym się narzucała tak tylko cichuteńko zauważam 😉

Zdjęcia Ell

// płaszcz, spodnie i bluzka H&M, buty Office, kapelusz Topshop, torba Clarks //


weekend w Paryżu stylizacja
weekend w Paryżu stylizacja

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top