Internet spłyca relacje międzyludzkie. To taki frazes naszych czasów, zupełnie jak stwierdzenia, że najbardziej liczy się jakie człowiek ma wnętrze, dzisiaj młodzi są tacy źli, nasz rocznik jest ostatnim fajnym i tak dalej. Taki bzdet, na dźwięk którego wszyscy mogą pomruczeć pod nosem „no tak, wiadomo, no tak” i siorbnąć sobie piwa. Takie starodziadowanie nowej ery. Te relacje, które mają być spłycone, będą. Przez internet, gry komputerowe (które uczą dzieci zabijać), telewizję (złodzieja czasu), książki (nieprawdziwy świat) czy cokolwiek innego.

Dla mnie internet to przede wszystkim wolny wybór. Wybieram z kim rozmawiam, z kim się przyjaźnię, kto jest moim wrogiem, a komu płaczę w rękaw. I jeśli rozmowa mi nie odpowiada, to idę dalej. Ale gdy odpowiada, prowadzi mnie zwykle w krainy, w których w innym przypadku nie miałabym czego szukać. A w tych krainach czekają na mnie magiczne postaci. Wolna wola ma w sobie boski pierwiastek.

Jeśli przyjrzycie się filmom Miyazakiego, przewija się w nich motyw rodziny skonstruowanej z najdziwniejszych napotkanych po drodze stworów. Księżniczka Mononoke i Howl’s Moving Castle to czołowe przykłady, ale dziwne szajki i kuriozalne pary przewijają się właściwie przez wszystkie jego filmy. I w Krakowie czułam się trochę jak w filmie Miyazakiego. W jednej norce z lemoniadową urzędniczką z Krakowa, seksowną matką z Lublina i kwiecistą social media poetką z Wrocławia, na jednym posłaniu z niezbyt mądrym, ale bardzo pociesznym Bąblem, ku utrapieniu lemoniadowego Pawła. A potem przeżywaliśmy przygody, z nieba lał się żar, a na naszej drodze pojawiały się kolejne stworki. Uśmiechnięte, pyskate, obrażone i ułożone. Pełen zestaw, jak w Spirited Away. Absolutnie wszystkie znam z internetu.

Także komu coś tam spłyca, temu spłyca. Ja czuję się dobrze.

wystąpili: Venila Kostis, Panna Lemoniada, Miss Ferreira, Tattwa, Halo Ziemia, Rita Hairwood, ZombieSamurai i inni.

blogerki
blogerki4
blogerki11
blogerki6
blogerki2
blogerki7
blogerki8
blogerki15
blogerki9
pageblogerki1
blogerki14
pageblogerki2

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top