Uwielbiam czytelnicze sugestie odnośnie wpisów. Niektóre są tak bardzo kreatywne i wymagające, że nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć bez rzucenia pracy i otworzenia przewodu doktorskiego. Inne z kolei pytają o sprawy, o których nie napisałabym sama z siebie w obawie, że Was to nie zainteresuje. Często rodzą się z tego potem najlepsze teksty.

Dzisiaj, w odpowiedzi na sugestię z ask.fm, dzielę się przypadkowymi faktami z mego życia. I czekam na kolejne Wasze pytania i pomysły.

1. Bloguję od trzynastu lat.

2. Do tej pory miałam okazję mieszkać w sześciu miastach i dwunastu mieszkaniach bądź akademikach.

3. Zanim zdecydowałam się wyjechać do Szkocji, planowałam studiować edytorstwo na UJ. Wciąż mają tam mój oryginał świadectwa maturalnego…

4. Pierwszy raz pofarbowałam się na rudo w wieku 14 lat.

5. Mam certyfikat z języka japońskiego.

6. Uwielbiam sól. Potrafię jeść gruboziarnistą sól jako przekąskę. Podczas gotowania podjadam vegetę.

7. Przez większość okresu edukacji miałam w dzienniku numer 7.

8. Na bierzmowaniu przyjęłam imię Lea, bo święta Lea jako jedna z nielicznych świętych kobiet nie była dziewicą i nie zginęła w obronie czystości.

9. Nienawidzę modliszek. To właściwie jedyne żyjące stworzenia, których tak naprawdę szczerze i dogłębnie nienawidzę.

10. Program, który napisałam, wyreżyserowałam i zmontowałam dostał nagrodę na National Student Television Awards. Była to walentynkowa edycja magazynu kulturalnego, a tematem przewodnim był seks zwierząt.

11. Pierwszym filmem, który pamiętam z dzieciństwa są Gwiezdne Wojny. Miałam trzy lata i wpadałam do pokoju mojemu studiującemu wujkowi, kiedy z kolegami oglądał video.

12. Mniej więcej w tym samym czasie pokochałam dinozaury.

13. Od 15 roku życia nie byłam singlem dłużej niż dwa tygodnie.

14. Zrobiłam kurs na prawo jazdy, ale nigdy nie przystąpiłam do egzaminu.

15. Jako nastolatka chciałam być pisarką. Zaczynałam od prób kopiowania Sapkowskiego, a potem napisałam kilkadziesiąt stron swojej powieści. Po tym jak dziadek (od strony ojca, z którym nie mam już kontaktu) powiedział mi, że bardzo mu się podoba, przestałam pisać. Do dzisiaj jednak układam w głowie kolejne wątki.

16. Mam na nodze i brzuchu blizny po tym jak mając dwa lata wylałam na siebie gorącą kawę. Dodam, że do dziś nie kocham kawy.

17. Nigdy nie dopijam herbaty.

18. Boję się ciemności i jeśli jestem sama w domu najczęściej śpię przy zapalonym świetle, a drzwi zamykam na wszystkie możliwe zamki.

19. Niezbyt przekonująco kłamię i bardzo się wtedy stresuję. Nigdy nie zapomnę jak próbowałam udawać, że wcale nie jesteśmy ludźmi z ulicy, gdy powracając z imprezy z okazji Halloween w Glasgow weszliśmy razem z Ellem na przypadkową domówkę.

20. Mam wiele zalet, ale punktualność nie jest jedną z nich.

page1

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top