suknia anna kara joy 6
Picture of Riennahera

Riennahera

Suknia ślubna Anna Kara. Czy warto?

Kiedy rozpoczynałam poszukiwania sukni ślubnej i pytałam o sugestie, zdecydowana większość osób wskazywała na suknie od Anny Kary. Mam wrażenie, że ta marka jest już kultowa i naprawdę ciężko się dziwić. Zwłaszcza, kiedy wchodzisz do salonu sukien, potem do drugiego i dziesiątego i wszystko wygląda mniej więcej tak samo. A na pytanie “Czy są suknie bez gorsetu?” słyszysz “Pani! Kto takie kupuje?”.

No więc ja kupuję.

W romantycznych filmach mówią, że jak założysz na siebie suknię, która jest Ci przeznaczona, to będziesz czuła, że to ONA. I tak jak nie lubię romantycznych filmów (serio, nawet tego z Ryanem Goslingiem, nie lubię go ani trochę), to coś w tym jest. W moim przypadku tak było. Przymierzyłam łącznie pięćdziesiąt sukien (specjalnie liczyłam!), a kupiłam tą, którą przymierzyłam jako czwartą. Model Joy, jeden z naprawdę nielicznych egzemplarzy, które posiadają rękawy. Tak jak nie marzyłam od dziecka o ślubie i nie wyobrażałam sobie „od zawsze” wymarzonej sukni, tak z jakiegoś powodu mam fetysz rękawów. Tym mnie ujęła.

I co? I jak? I było warto?

suknia anna kara joy 1

I tak i nie. Z pewnością można taką suknię uszyć u krawcowej o wiele taniej. Jeśli ktoś zna dobrą krawcową, ma czas, ochotę i sporą dozę zaufania, to z pewnością opcja bardziej rozsądna. Ja nie znam krawcowej, nie miałam czasu ani ochoty przyjeżdżać na przymiarki z Londynu i znam swoje szczęście, z pewnością dwa dni przed wylądowałabym z płaczem między wieszakami w Zarze albo jeszcze gorzej. Poza tym raz się żyje, kurs funta jest dobry, premia była, trzeba na coś pieniądze przehulać. W porównaniu z cenami sukni w Wielkiej Brytanii i tak było tanio. Chociaż w porównaniu z wszystkimi innymi sukniami, które mierzyłam, było bardzo drogo.

Hint: Nie jest to żadne genialne odkrycie, że jeśli człowiek prosi o zniżkę, to może ją dostać. Jak nie prosi, to nie może jej dostać. Nie mam pojęcia dlaczego mam świadomość tego prostego faktu w pracy, przy kupowaniu zadrapanej książki w księgarni czy przy przedłużaniu umowy na telefon, a w przypadku organizacji wesela nie mam. Może to kwestia zapatrzenia się w tiule niczym jeleń w nadjeżdżające światła. W każdym razie, nie bądźmy głupie, pytajmy o zniżki…

suknia anna kara joy 11
suknia anna kara joy 9

Było też warto, ponieważ czułam się zwiewnie i lekko i mogłam bez problemu sama iść do ubikacji. WIN. Nie można przecenić tej możliwości. Suknia jest tak wygodna, że przetańczyłam w niej całą noc, od pierwszego tańca do czwartej nad ranem (tak, chciałam iść do pokoju wcześniej i grać na komputerze, ale mąż nie pozwolił, małżeństwo to straszna niedola). Do tego stopnia wygodna, że nie czułam potrzeby przebrania się, mimo że czekała na mnie specjalnie uszyta wyjściowa elfia koszula nocna. Nie czułam też, kiedy się darła na parkiecie, więc jeśli zamierzasz odsprzedać potem suknię, to warto się zastanowić czy to najlepszy wybór. Ja nie zamierzam.

Przy całym zadowoleniu z tego jak Joy się sprawowała, coraz bardziej mam wrażenie, że to nie był idealny wybór dla mojej figury. Mam ramiona szersze od bioder i brakuje mi wcięcia w talii. Nie powiem też, żeby wizja ślubu jakoś specjalnie motywowała mnie do ćwiczeń i diety (nie ma chyba dla mnie nadziei). Na pokazanych zdjęciach nie wygląda to wszystko specjalnie źle, ale na niektórych wygląda. Nie będę ukrywać, że fakt znalezienia się na forum z komentarzami “o fu jakie otłuszczone” plecy doprowadził mnie do płaczu. Tak jak suknia jest piękna, tak wygląda lepiej na kimś z małym biustem i wąską talią. Wiem na pewno, bo w dniu ostatecznej przymiarki stałam przed lustrem obok takiej właśnie panny młodej (dodajmy do tego mały nos i piękne włosy). Gdybym miała podać przykład sytuacji do zilustrowania słowa “upokorzenie” to byłoby właśnie to.

Oczywiście mężczyźni się nie znają i Pan Młody był zachwycony, co widać na załączonym niżej obrazku. Koniec końców to też się tam jakoś liczy 😉

Mając możliwość przeżycia tego dnia jeszcze raz, zdecydowałabym się po raz kolejny na suknię od Anny Kary. Przy czym wydaje mi się, że jednak na inny model, który mniej by podkreślał mankamenty mojej figury. I rozpuszczone włosy. Ale może tak uważam, bo w tej sukni już brałam ślub i mi się znudziła?

 
suknia anna kara joy 3
suknia anna kara joy 6
suknia anna kara joy 7
suknia anna kara joy 8
suknia anna kara joy 12
suknia anna kara joy 13
suknia anna kara joy 14
suknia anna kara joy

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top