flowermarket9a
Riennahera

Riennahera

Siedmiu wspaniałych czyli ciekawe linki #3

W ankiecie blogowej wyszło jak zwykle, że różne osoby żywią sprzeczne uczucia co do tej samej kategorii wpisów. Jedną z tych kategorii były polecane linki, na które część z Was podobno czeka, a inna część uważa za absolutne nudziarstwo. Postaram się, żeby nudziarstwa było mniej, dlatego dzisiaj o brokacie, narkotykach, czekoladzie i dinozaurach.

Nowym trendem w dziedzinie stymulantów, dopalaczy i innych narkotyków jest…kakao. Podobno po zażyciu filiżanki kakao cwałuje się po parkiecie niczym po ecstasy. A jak zaczyna brakować Ci energii, zagryź czekoladą i tańcuj do rana. Tańcowanie jest poza moim obszarem zainteresowań, ale chyba zaraz pójdę zalać trochę gorzkiego kakao wodą i będę hajować pod kocykiem.
Robią to hipsterzy w Berlinie, więc musi to być prawda.

Miałam okazję poznać Gosię Salamon wiele lat temu, kiedy razem z koleżanką Asią prowadziła bloga MA Wardrobe.
Serce rośnie, kiedy obserwuje się ją jak rozwija się jako projektantka i właścicielka własnej marki. A kiedy czyta się o niej w prasie artykuły takie jak ten w Wysokich Obcasach, nie sposób jej nie kochać. Polecam tą osobę.

Zemsta najlepiej smakuje na zimno? Może. Ale jeszcze lepiej smakuje na zimno posypana brokatem. Dużą ilością brokatu. Na tej stronie za niecałe dziesięć dolarów możecie wysłać swojemu wrogowi kopertę brokatu. Za dodatkowe dziewięćdziesiąt dziewięć centów można dodać karteczkę z wiadomością, a podjęta przez ofiarę próba wyjęcia jej pomoże jeszcze bardziej rozsypać brokat po okolicy. To jest genialne w swej prostocie. Dziękuję Czytelniczce, która podesłała tę sugestię.
Co ciekawe, na tej samej stronie można wysłać swym przyjaciołom…bekon. Zaprawdę, nie ma większej miłości niż bekon wysyłać do przyjaciół swoich.

Nie szata zdobi człowieka? Kwestia sporna. Młody czarny chłopak sprawdził jak będzie traktowany w autobusie czy restauracji w zależności od tego czy ubrany jest elegancko czy niedbale i na luzie. Wynik specjalnie nie zaskakuje. Warto jednak przeczytać, bo znam przykład z życia, że dwie osoby w tym samym wieku żyjące w tym samym mieście mogą mieć całkowicie różne doświadczenia. Sama nigdy w życiu nie byłam zatrzymana wyrywkowo przez policję, ale mój czarny kolega z pracy wciąż bywa. Nawet idąc z dzieckiem.

Każde zdjęcie z podróży jest lepsze, jeśli dodać do niego małe plastikowe dinozaury i udawać, że to wielkie prawdziwe dinozaury. Ten pan otrzymuje Ziemniaczany Order Przyjaciela Gadów Kopalnych.

Piękne filmiki z cudami natury okraszone głosami hollywoodzkich aktorów, a wszystko w szczytnym celu. O ile do organizacji zajmujących się ochroną środowiska czuję spory dystans, tak ciężko go czuć wobec kogoś kto skłonił Lee Pace’a do użyczenia głosu…górze. LEE. PACE. JEST. GÓRĄ. Shut up and take my money (to save the Earth)!!!
Oprócz tego Liam Neeson, Harrison Ford, Julia Roberts, Edward Norton, Penelope Cruz i inni.
I LEE PACE!!!

Wciąż z ostrożnością, ale i z zainteresowaniem obserwuję stronę Wszystko Co Najważniejsze. Wczoraj na przykład spędziłam dłuższą chwilę czytając zupełnie wyważony i interesujący tekst posła z bardzo przeciwnej mi opcji politycznej, co samo w sobie jest zdumiewające. Poleciłabym jednak dość smutny tekst o jednym z wynaturzeń demokracji i błędnym przekonaniu, że trzeba mieć na każdy temat zdanie i niezależnie od tego kto mówi, każda opinia powinna mieć jednakową wagę. Najlepszy cytat z tekstu? “Im bardziej jesteś idiotą, tym bardziej wierzysz w to, że nim nie jesteś”.

Jeśli masz do polecenia coś o Lee, dinozaurach albo innych dobrociach, czekam.

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top