PRIDE ANND PREJUDICE (TV MINI SERIES 1994)  COLIN FIRTH as Mr Darcy     Date: 1994
Picture of Riennahera

Riennahera

Dzień Kobiet czyli o tym co najważniejsze

Nie mam zamiaru pisać dzisiaj o równouprawnieniu, patriarchacie i gender. Te kwestie poruszałam niejednokrotnie, trwam w swoich poglądach, a kolejne dyskusje w temacie okropnie mnie nudzą. Nie wiem też czy to ktokolwiek zmieni swoją opinię, bo ja napiszę coś na blogu. Jestem coraz starsza, każdego dnia bliżej mi do śmierci, szkoda czasu na jałowe dyskusje.

Dzisiejszy wpis będzie o tym co dla mnie jako kobiety jest absolutnie najważniejsze. To będzie wpis o mężczyznach w kostiumach z epoki. Kostium z epoki jest kluczową cechą mężczyzny, zaraz obok wzrostu i zgrabnych łydek. Nie przeszkadza jeśli jest właścicielem połowy Derbyshire, ale nie bądźmy wybredne, może być i studentem stojącym na barykadzie. Nie pieniądze są przecież najważniejsze. Na pewno nie ważniejsze niż łydki.


Wojna i Pokój

James Norton jest teraz absolutnie wszędzie. Na reklamach w metrze, w gazetach, nawet w mojej kuchni kiedy gotuję obiad, na ekranie opartym o elektryczny grill. Można się zastanawiać czemu, tylko po co? Odpowiedź mieści się w tym jednym zdjęciu. Kostium. Nogi, Kostium. Wzrost. Kostium.
Tak się robi karierę. Tak się zdobywa serca. Tak zasługuje się na miejsce przy grillu.

James-Norton-Prince-Andrei-War-and-Peace-003-800x537


Lincoln

Lee Pace zyskał we mnie psychopatyczną fankę rolą Thranduila, ale nie był to pierwszy moment, kiedy moje serce zabiło szybciej na jego widok. To zdarzyło się gdy niespodziewanie podczas seansu Lincolna na ekranie pojawił się ten znany mi przecież wcześniej fajtłapa z „Pushing Daisies”, ale tym razem miał KOSTIUM Z EPOKI. Poza tym w filmie jest zły i obrzydliwie bogaty. To był ten moment kiedy wiedziałam, że kiedyś w mojej głowie będziemy razem.

e7a6850e14e58c44cce2942f20efbcd5


Duma i Uprzedzenie

Opisywanie Pana Darcy’ego jest poniżej jego godności. Words are very unnecessary. They can only do harm.

PRIDE ANND PREJUDICE (TV MINI SERIES 1994)  COLIN FIRTH as Mr Darcy     Date: 1994
hero-landscape-matthew-macfadyen_mr-darcy_pride-and-predjudice_rex


Poldark

Życie współczesnej kobiety dzieli się na czas przed nakręceniem Poldarka z Aidanem Turnerem i na czas kiedy czeka na następny sezon Poldarka z Aidanem Turnerem.
Był to przełomowy moment brytyjskiej telewizji, a teraz każdy aktor obowiązkowo musi się w serialu pokazać bez koszuli, próbując zostać nowym Poldarkiem.

Poldark-Aidan-Turner-Ross-Poldark-Picture-800x1200


Rupert Friend

Mam z mężem poważny konflikt. Ja mówię mu, że przypomina Ruperta Frienda z zarostem, a on się wtedy śmiertelnie obraża, bo Rupert jest brzydki. Wtedy ja się śmiertelnie obrażam, bo nikt w moim domu nie będzie obrażał byłego narzeczonego Keiry Knightley. Zwłaszcza ktoś, kto może i ma wzrost i łydki, ale nie grał w Dumie i Uprzedzeniu, a koło kostiumu z epoki stał w muzeum.

tumblr_lrtuzbJeDO1qchde8o1_1280
young-victoria-rupert-friend-26-rcm0x1920u

Maria Antonina

Lubię ten film, choć mógłby być lepszy. Na przykład gdyby odwrócić stosunek scen z całowaniem się w trawie z mężczyzną w oficerkach do wszystkich innych scen.

10

Nędznicy

Słuchacie kiedy śpiewa lud, gdy się u ludzi zbiera gniew? Ja nie mam czasu, bo gapię się na Enjolrasa. Ale niech śpiewa chłopina. Niech śpiewa…

Enjolras_2012

Alan Rickman

Niektórych przyjaciół już z nami nie ma, ale pamiętamy.

e08a798ec71958da4a6bf201b57e3b404b8fdce0

Wspaniałego Dnia Kobiet, kochane Czytelniczki!

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top