Przeglądając hasła kluczowe, po których mniej lub bardziej przypadkowe osoby trafiają na mój blog z wyszukiwarek, znajduję czasem prawdziwe perełki. Najwięcej z nich dotyczy oczywiście dość wymyślnych fantazji seksualnych oraz brzydkich kobiet z dużym nosem i temu podobnych klimatów. Czasem jednak trafi się coś mocnego w dobrym sensie. Coś chwytającego mnie za serce. I do tych przypadków należy niepozorne, banalne, głębokie, smutne i przejmujące hasło “umieram na siebie”.

Otwiera się przede mną ocean interpretacji i nawiązań z życia. Ze świata wokół mnie, albo tych kawałków mojego świata rozrzuconych po kontynencie. Bardzo tęsknię za skrawkami świata. Z tej tęsknoty umieram i wyobrażam sobie, że gdybym była tam, żylibyśmy sobie razem szczęśliwie. Na wieki wieków. Na zawsze. Na pewno mielibyśmy dla siebie czas i nie zjadłyby nas codzienne sprawy. Na pewno, gdybym tylko była tam. Prawda? Zapewne nigdy się tego nie dowiem i będę mogła karmić się tymi marzeniami i głodnymi bajkami.

W gruncie rzeczy wcale nie dziwi mnie, że ktoś umiera na siebie. Są chwile, w których wydaje mi się, że nie ma już absolutnie nikogo, kto nie poddałby się smutkowi i nie stracił nadziei. Smutek jest dżumą millenialsów i im mniej na niego zasługujemy tym chętniej i częściej nas dopada. Potem musimy patrzeć na ulubione osoby znajdujące się na dnie rozpaczy. Osobiście mam ochotę nimi potrząsnąć i wykrzyczeć im prosto w twarz, że to bez sensu. Że je kocham. Że muszą przestać. Natychmiast. Ale nie mogę tego zrobić. To i tak nic nie da. Ja jestem już zdrowa. One nie są. Przed nimi długa, żmudna i bolesna droga. Nie jestem w stanie przejść jej za kogokolwiek innego. Nie dlatego, że nie chcę. 

umieram na siebie 4

Jestem zatem zdrowa. I ścigam się ze sobą samą osiągając nowe pułapy tego, co kiedyś uważałam za szczęście i sukces i odkrywając, że każdy kolejny pułap nie daje mi pełni zadowolenia. W zasadzie nie daje mi zupełnie niczego. Uznaję go za oczywistość i cała rwę się do dalszej drogi. Po drodze staram się zapamiętać, że mam w życiu naprawdę mnóstwo szczęścia i że nie wszyscy mają go tyle samo. Nie jest to może największe znane mi wyzwanie, ale nie jest to też wcale wyzwanie błahe. 

Nad osiągnięciami przechodzę szybciutko do porządku dziennego. Najgorszym byłoby przecież uwierzyć we własną zajebistość. Więc nigdy, przenigdy w nią nie wierzę. Lecz niech tylko wydarzy się potknięcie. Niech tylko jeden moment z tysiąca momentów okaże się słabszym. W tym momencie mogę się pławić i mogę ten moment przeżywać przez całą wieczność. Aż do następnego takiego momentu. 

Przynajmniej umieram na siebie, a nie na cokolwiek innego. Jestem zatem mocno uprzywilejowana. Dziękuję, przypadkowy przybyszu. Dziś zasnę spokojnie.

umieram na siebie 3

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top