kewgardens9
Riennahera

Riennahera

Psychopatyczne atrakcje turystyczne – Kew Gardens

Uwielbiam w Londynie jego wielkość i mnogość atrakcji. Po spędzeniu w tym mieście niemal trzech lat wciąż mam bardzo dużo do zobaczenia. Kilka tygodni temu miałam okazję odhaczyć z listy miejsce, które pragnęłam odwiedzić od bardzo dawna.

Ogrody Kew Gardens są niczym Kraina Czarów. Jesteś Alicją przemierzającą nieznane dróżki i co chwila wyrastają przed Tobą nowe cuda. Na przykład szklany pałac z palmami. Wdrapujesz się na szczyt i nagle nie możesz oddychać z powodu gorąca i wilgoci. W kilka sekund z Londynu przenosisz się do tropikalnej dżungli. Chwilę potem trafiasz na aleję pełną stokrotek. Nigdy w życiu nie widziałam naraz tylu stokrotek. Przechadzają się wśród nich dostojne gęsi. Tarzasz się w stokrotkach i odurzasz prosecco. Przy sadzawce spędzasz długie minuty obserwując życie rodzinne kurek wodnych. Kto by pomyślał, że kurki wodne mogą być fascynujące? Ciężko się z nimi pożegnać, ale świat stoi przed Tobą otworem i mkniesz dalej, przez królestwo rododendronów, ogród azalii, księstwo magnolii. I chociaż jesteś tu od wielu godzin, końca nie widać. Zaczynasz myśleć, że może to jakaś przepiękna, najsłodsza pułapka, z której nigdy nie wyjdziesz.

Co jest w Kew Gardens psychopatycznego? Piękno przyrody. I to, że po jakimś czasie się do niego przyzwyczajasz, a kolejna cudowna szklarnia czy piękny zaułek przegrywa z głodem, spragnieniem i żądzą kawy. Cóż, jesteśmy tylko ludźmi, istotami przyziemnymi.

Nie zapominajmy też, że psychopatyczna jest przede wszystkim cena za wejście. Dwadzieścia sześć funtów. Tydzień lunchów. Niezły obiad dla dwóch osób. Manikiur hybrydowy. Mniej więcej pięć piw. Ale cóż. Za magię się płaci.

PS Ostrzegam Was przed sklepikiem z pamiątkami i wyrobami z roślin ogrodu. Wszystko jest cudownie piękne i trudno wytłumaczyć sobie, że tego nie potrzebujesz.

kewgardens11
kewgardens10
kewgardens9
kewgardens8
kewgarden8
kewgardens7
kewgardens prosecco
kewgardens6
kewgarden4
kewgardens3
kewgardens irysy
kewgardens skalniak
kewgardens2

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top