zima w anglii

Jak zwykle najlepszych tematów dostarcza życie. Dzisiaj miało być zupełnie o czymś innym, miały być zdjęcia w sukience w kwiatki w świetle zachodzącego słońca, ale nie mogę pozostać obojętną na wydarzenia dzisiejszego dnia.

Pierwsze spanikowały koleje, które na sam widok prognoz wprowadziły rozkład alarmowy. Zanim jeszcze na niebie pojawił się pierwszy płatek śniegu. Z jednej strony dobrze, bo dzisiaj większych opóźnień nie było, ale ciężko powiedzieć czy z powodu specjalnego rozkładu czy też dlatego, że śnieg jaki jest każdy widzi. Dość cienki.

Drugie spanikowały szkoły, które już w chwili otwarcia postanowiły zamknąć się wcześniej. Śniegu jeszcze nie było, ale zamknąć się zawsze warto.

W końcu nieśmiało pokazały się pierwsze płatki, a moja kierowniczka od razu wiedziała, że wózek widłowy w magazynie na pewno będzie się ślizgał i nie da rady jeździć. Około godziny dziesiątej na ziemi leżało już trochę śniegu, a koleżanka siedząca naprzeciwko mnie oznajmiła, że jej chłopak właśnie został wysłany z pracy do domu. Panika rozpoczęła się na dobre. Z jednej strony wszyscy trochę podśmiechiwali się, że rzeczywiście Anglia nie potrafi poradzić sobie ani z zimą, ani z latem (wtedy straszą susze), ani właściwie z żadną porą roku, z drugiej strony chwilami na ich twarzach widać było autentyczne poruszenie. Po niedługim czasie koleżanki i koledzy zaczęli się denerwować, kiedy mówiłam, że „to nie jest śnieg”. No to przestałam mówić i tylko się śmiałam. Myślę jednak, że się ze mną zgodzicie.

O pierwszej jednoosobowy sztab kryzysowy w postaci szefa podjął decyzję, że kończymy dwie godziny wcześniej niż zwykle. I zamówił pizzę, bo nie wiadomo ile czasu będziemy wracać do domu więc musimy coś zjeźć. Pizza dojechała ponad godzinę później i wszyscy byli pod wrażeniem dostawcy, który był Polakiem. Bo przyjechał, a Anglik by nie przyjechał.

Zaraz po powrocie do domu chwyciłam aparat, żeby udokumentować dla Was ekstremalne warunki pogodowe. W Woking średnio co trzeci sklep był dzisiaj zamknięty, a centrum handlowe świeciło pustkami jak podczas zombie apokalipsy. Mam nadzieję, że docenicie jak bardzo narażałam się dla Czytelnika, aby dostarczyć raport ze śniegu. Na wszelki wypadek się z Wami pożegnam, bo nie wiem czy dożyję jutra. Bo mogę się udusić ze śmiechu.

zima w anglii
zima w anglii zima w anglii
zima w anglii
botki deichmann
zima w anglii
rower w śniegu
zima w anglii
zima w anglii

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top