stylizacja na deszcz

Nie będę ukrywać, że jestem wychowanym na Gazecie Wyborczej lewakiem (z małymi konserwatywnymi kaprysami). Od dziecka pławiłam się w depresyjnych reportażach Dużego Formatu (nigdy nie zapomnę reportażu o Czernobylu), a pierwsze wydanie 'Wysokich Obcasów’ stanowiło przełomowy moment w moim życiu. To powiedziawszy napomknę od razu, że opinię o wszelkiej prasie mam jaką mam i obecnie żaden z polskich czy światowych tytułów mnie nie przekonuje.

W 'Wysokich Obcasach’ kochałam jednak najbardziej Kwestionariusz Prousta. Różne znane i w ogóle mi nie znane osoby wypełniały go pokazując jakie są fajne i elokwentne. Jako liryczna nastolatka wypełniłam tych kwestionariuszy dziesiątki, za każdym wpisując coraz to bardziej pretensjonalne odpowiedzi. Zdałam sobie jednak sprawę z dramatycznego faktu, że ostatni raz robiłam to mając wciąż naście lat, czym prędzej zabieram się zatem za naprawę sytuacji. Oto nowy, świeżuteńki Kwestionariusz, który wypełniam po raz pierwszy jako Osoba Dojrzała.

1. Główna cecha mojego charakteru? Niedorzeczność.
2. Cechy, których szukam u mężczyzny? Mądrość i odpowiedzialność.
3. Cechy których szukam u kobiety? Niedorzeczność i odwaga.
4. Co cenię najbardziej u przyjaciół? Niedorzeczność i troskliwość.
5. Moja główna wada? Bycie jedynaczką.
6. Moje ulubione zajęcie? Fantazjowanie.
7. Moje marzenie o szczęściu? Nie muszę się przez nikogo denerwować, rzeczy są robione dobrze i nie muszę robić ich wszystkich sama, a jelenie z girlandami kwiatów na porożu skaczą dookoła mnie i śpiewają rzewne pieśni.
8. Co wzbudza we mnie obsesyjny lęk? Wizja gigantycznej modliszki.
9. Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem? Prawdziwa gigantyczna modliszka.
10. Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie był tym, kim jestem? Na krótką chwilę wszystkim. Oprócz gigantycznej modliszki.
11. Kiedy kłamię? Rzadko w ogóle kłamię.
12. Słowa, których nadużywam? ’Ellu…’
13. Ulubieni bohaterowie literaccy? Raskolnikow (Zbrodnia i Kara), Henry Wotton (Portret Doriana Graya), Pan Darcy (Duma i Uprzedzenie)
14. Ulubieni bohaterowie życia codziennego? Wszyscy ludzie mądrzejsi i fajniejsi ode mnie. Oraz ci co umieją coś, czego ja nie umiem.
15. Czego nie cierpię ponad wszystko? Modliszek i papryki.
16. Dar natury, który chciałbym posiadać? Uroda modelki i umysł noblisty.
17. Jak chciałbym umrzeć? W ogóle. Chciałabym być wampirem i żyć na wieki.
18. Obecny stan mojego umysłu? Na podstawie moich odpowiedzi jest to chyba dość oczywiste…
19. Błędy które najczęściej wybaczam? Moje własne.

Od siebie dodam na koniec jeszcze jedno pytanie: jak się ubrać na deszcz?
Nie ubierać się wcale. Najlepiej nie wychodzić, siedzieć pod kocem i wcinać parówki. Czego Wam w ten weekend nie życzę, ale ja chyba jestem skazana. Przynajmniej tak mówi BBC. Chociaż pozostaje cień nadziei, bo przecież media kłamią.

// vintage kożuch od Styledigger, sukienka Internacionale, szalik H&M, kowbojki Zara //

stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz
stylizacja na deszcz

Photos by Ell and me

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

16 thoughts on “Kwestionariusz Prousta”

 1. jeśli chodzi o kwestionariusze, uwielbiam ten, który jest pod koniec każdego „Inside the Actors Studio” (a najbardziej odpowiedź Meryl Streep na pytanie o niebo). a teraz stwierdzam, że są one lepszą wersją naszych Pele Mele/Złotych Myśli 🙂

 2. Niedawno miałam okazję wypełnić taki kwestionariusz, pierwszy raz w życiu. Pamiętam te z wysokich obcasów:) Nawet dzisiaj przeglądałam jakieś wycinki, bo robię porządki w dobytku z przeszłości…

 3. Dobra, tera mnie wytłumacz ten lęk przed modliszką. Nigdy takowej nawet nie widziałam na żywo – oczywiście jeżeli mówimy o owadzie, a nie o typie charakteru ;>

 4. Robiłam to samo: dziesiątki razy wypełniany kwestionariusz. Kiedyś kilka wygrzebałam w sieci i rżałam ze śmiechu, zwłaszcza z tych późniejszych, kiedy mi się stępiła pretensjonalność, a włączył nonszalancki abstrakcjonizm.

 5. Modliszki? Co z nimi nie tak?
  Moje ulubione zdanie: „jelenie z girlandami kwiatów na porożu skaczą dookoła mnie i śpiewają rzewne pieśni”
  Uwielbiam Cię czytać – wiem, powtarzam się 😉

 6. Nie pamiętam żebym natknęła się na taki kwestionariusz. Może dlatego że gazety służyły mi zwykle do wycinania dziwnych/obrzydliwych/niedorzecznych (właśnie) rzeczy z których potem tworzyłam swoje dziwne/obrzydliwe/niedorzeczne kolaże ku zaniepokojeniu rodziny. Pamiętam natomiast, że miałam kiedyś okres eksploatacji wszelkiego rodzaju psychotestów typu enneagram (gdzie do znudzenia wychodziło mi 4w5, zawsze 4w5 i teraz wybacz moją pseudo psychologiczną diagnozę, uwaga diagnoza! ale wydaje mi się, że twój wynik jest podobny o ile nie identyczny. koniec diagnozy, ufff)

 7. myszkawitam zac582orzyc582am wkc582adke N OVA T 380 dwa tygodnie temu po piewrszym tygodniu miac582am letkie plamienie i bc3b3le jak przy miesiace ,teraz jest drugi tydziec584 i jest to samo zas wystopic582o plamienie jednio dniowe czy to normalne w pierwszych miesic485cach czy macica musi sie wygojc prosze o pomoc na emajla

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry