DSC_0430
Riennahera

Riennahera

nie spotykaj się z blogerami, bo cię zbałamucą i zjedzą

Podobno spotykanie się z innymi blogerami jest absolutnym faux-pas i znajduje się wysoko na liście rzeczy, których szanującemu się blogerowi nie wolno. Dobrze, że ja nie do końca się szanuję.

Nigdy nie uważałam, że mówienie wszystkiego, co ślina na język (czy ściekając na palce) przyniesie jest jakąś wielką wartością samą w sobie. Proces cywilizacyjny polega między innymi na tym, że dobieramy odpowiednie słowa do odpowiednich okazji (na tym polega między innymi literatura), a w innych okolicznościach decydujemy się milczeć. Chyba nikt nie wątpi w pozytywny wymiar procesu cywilizacyjnego, dzięki któremu możemy wyjść na plażę w bikini i wrócić z niej z nietkniętą cnotą lub który pozwala nam w miarę spokojnie chodzić po ulicy bez obawy, że każdy napotkany przechodzień zechce nas ograbić, zgwałcić i zniszczyć. Proces cywilizacyjny jest dobry, więc się nim cieszmy.

Poza tym każdy może być kontrowersyjny, cwany i dziarski, kiedy jego słowa trafiają do czytelnika, którego nigdy nie spotka. To prawda, nie mówię każdemu znanemu mi blogerowi, że jest do pupy, kiedy napisze słabszy wpis, albo że nowa kiecka znanej i lubianej przeze mnie szafiarki ssie. Tak samo jak nie mówię tego ludziom napotkanym na ulicy. Nie czuję, żeby mnie to ograniczało. Ale jeśli spotka się odpowiednie osoby, to można im mówić takie rzeczy, że włos się jeży na głowie, a filozofowie już nigdy więcej nie będą spać ze strachu, co też mogłoby się im przyśnić. Venila (podobnie jak inni blogerzy i blogerki, których od czasu do czasu widujecie na blogu) na pewno jest taką osobą. Dla niej mogę się nie szanować.

O Pawle już nawet nie wspomnę, sami widzicie jak gangstersko się nie szanujemy na ostatnim zdjęciu.

// sukienka Primark, płaszcz H&M, buty Topshop //

Photos by Paweł

Podoba Ci się? Podaj dalej »

61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

18 thoughts on “nie spotykaj się z blogerami, bo cię zbałamucą i zjedzą”

 1. Wszyscy blogerzy, których spotkałam w realu są źli, paskudni, zadzierają nosa i w ogóle i w ogóle. A „szafiarki” to już w szczególności – słów brak.
  Tak bardzo Ci współczuję. To musiało być straszne przeżycie.

  1. quand on aura re9cupe9rer la mise e0 jour au format zip, on proura l installer via le recovery du te9le9phone.Encore faut-il que la mise e0 jour soit dispo, personne ne l a encore entre les mains (elle n est meame pas sur XDA), e0 part Team Club SFR-Android .Perso je reste bien sceptique quand au de9ploiement aujourd hui, on a lu sur ce blog que e7a devait sortir hier, et dans un autre article la date du 28 est annonce9e.Bref, moi je n ai toujours pas l OTA et XDA ne l a pas. Personne ne l a en fait ? :p

 2. Ej, przyjedź kiedyś do Żyrardowa, jak będziesz w Polsce, też mamy taką budkę. Co prawda tylko jedną, ale za to w loftach! 😉

  1. Oh mon Dieu ! Mais quelle grdnae re9ve9lation tu me fais le0 ! Nutella est italien, j’en suis toute retourne9e Mais en fait je le savais, j’ai meame pre9cise9 que j’avais fait une erreur partout sauf ici ! Mais j’aurai pu parier ma main e0 couper que c’est toi qui ferais la remarque

 3. Macie ze sobą coś wspólnego (oprócz cudnej rudości) – obie Was czytam chociaż nie interesuję się modą 😉
  Wychodzicie poza schematy, macie swój styl (zarówno ubierania się i pisania), który jest niepowtarzalny.
  I fajnie razem wyglądacie 😉

  1. ok la maj est ok pour moi sur galaxy nexus dpiues hier, donc c vrai que c carrement plus rapide et fluide, google voice reconnait assez bien pour les recherches web, par contre Google Now, ne fonctionne pas du tout comme sur les vide9o de de9monstration en provenance d outre atlantique, pas de possibilite9 de rajouter evenement au calendrier, ni de regler l alarme vocalement,pas de voix de synthese qui re9pond de type siri d IOS rien du tout mis e0 part la recherche web .de plus mis e0 part la me9te9o rien n est affiche9 malgre9s les tentatives de parame9trage .c specifique e0 la france?

 4. zbyszekWitam.Jestem c5bconaty od 6 lat.Mam z c5bconc485 cc3b3rkc499 ktc3b3ra ma 5 lat.Bardzo chciac582bym miec487 jeszcze 1 dzckieo,ale c5bcona nie chce wyjc485c487 spirali.Co mam zrobic487 aby udac582o mi sic499 czy jest jakac59b metoda na to zby mimo wkc582adki zaszc582a w cic485c5bce i nie poronic582a.Wiem c5bce kiedy dowie sic499 o cic485c5bcy na 100% nie usunie jej.Bardzo proszc499 o radc499 jak mam sic499 pozbyc487 u niej tej spirali?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry